Výživový poradce-výběr kvalitního poradce

Řekli jste si a dost! Není možné trápit tělo trýznivými dietami, různými čaji, zeleninovými vývary a pořád nic, váha se ani nepohne, nervy nadranc, tak se přece nedá žít. Přitom jste zapomněli, že na řešení takových problémů, byste nikdy neměli být sami.

Metabolismus těla je ovlivňován způsobem života

Pokud jste se rozhodli udělat alespoň malý krůček ke zdravému životnímu stylu a způsobu zdravého stravování, neměli byste do toho vrhat bez přípravy. Protože když se o něco pokoušíme, na začátku jdeme do toho po hlavě a z plných sil a pokud nejsme vzápětí obdarováni úspěchem v podobě ztracených kil, pevné struktury kůže nebo vyrýsovaných svalů, naše odhodlání zvadne a vracíme se do starých kolejí.

Přitom zapomínáme, že naše tělo není hračka, kterou naaranžujeme do potřebné pozice a není ani pejsek, který nás poslechne na slovo. Náš metabolismus a vlastně i výběr potravin, které upřednostňujeme, je naší odpovědí na vše co se děje okolo nás a hlavně se to týká prostředí ve kterém žijeme. Proto chceme-li změnu a obrat k lepšímu, musíme se porozhlédnout a najít někoho, kdo nám porozumí a bude umět i poradit.

Na řešení problémů nebuďte sami

S přáteli, kamarádkami i rodinou se určitě můžete pobavit o problematice shazování nadbytečných kil, vždyť je to jedno z nejoblíbenějších konverzačních témat. Ale chcete-li být ve svém konání úspěšní, měli byste se poohlédnout někde jinde, nutně  potřebujete odborné informace a nezávislý pohled, možná i kousek intimity. Posouzení vašeho životního stylu,výběr vhodných potravin a skladba celého jídelníčku by měla být tvůrčím dílem odborně vzdělaného člověka, nejlépe výživového poradce, který kromě odborných znalostí, se musí umět vcítit do vašich  problémů a nalézt společně s vámi, proč se vám zatím změna životního stylu nezdařila.

Osobnost výživového poradce vás musí zaujmout

Při výběru výživového poradce na prvním místě hovoří jeho zjev, možná je to nespravedlivé, ale kdo by důvěřoval obtloustlému individuu, který vás nabádá k tomu, čím se sám zřejmě neřídí.

Správný výživový poradce je člověk s jiskrou, který je připraven provést vás úspěšně po cestičce plné úskalí nezdravých životních návyků. Jeho odborné znalosti i profesní zkušenosti jsou provázeny opravdovou empatií, proto se nebudete cítit trapně, když řeknete, že sport vám nic neříká a navíc, že jakékoli sportovní aktivity vám přinášejí duševní utrpení.

Nebudete se stydět prozradit, že přejídání a přibírání začalo po interupci ke které jste byli partnerem dotlačeni nebo, že vaše podváha má co dělat s nevěrou vaší zákonné manželky. Ano, život není jednoduchý a dobrá fyzická kondice a posílení zdravého sebevědomí mají někdy větší cenu, než rady psychologa a následné užívání antidepresiv. Úkolem výživového poradce je nastavit vám zrcadlo, ve kterém zjistíte příčinu vašich dosavadních neúspěchů. Svěříte-li se mu s problémy, které vás sužují, cesta k nápravě bude jednodušší. Nemusíte se obávat mu říci, které potraviny vám nesvědčí a ke kterým máte odpor, je vždycky dost surovin a potravinových doplňků, které mohou nahradit vámi opomíjené a přece tolik tělu potřebné. ** **

Pokud bude mít váš výživový poradce dostatek informací o vaší osobě a vašem dosavadním životním stylu, bude schopen na základě získaných informací a vašich hmotnostních údajů, schopen sestavit pro vás optimální jídelníček, který bude nejen zdravý, ale povede i  k úpravě vaší hmotnosti a hlavně nebudete při něm trpět hladem.

Zdravý metabolismus ovlivňuje kvalita jídelníčku

Není pravda, že zdravé věci jsou nedobré, jen je třeba najít vhodný způsob jejich zpracování a také zkusit kuchařské recepty, které jsou možná nezvyklé, ale chutnají naprosto báječně. I v tom vám může pomoci váš výživový poradce, je to vlastně takový dobrý duch na krátkou dobu.

Dokáže sestavit vhodný** jídelníček s nutričními hodnotami**, které zrovna vaše tělo bude potřebovat, doporučí potraviny, které váš trávicí systém přijme a dohlédne na váš přístup k novému způsobu života, důvěrné informace, které od vás získal vzápětí zapomene. V okamžiku, kdy z vaší strany bude vše na dobré cestě, bude jeho poslání a úkol splněn a pokud nezůstanete celoživotními přáteli, už ho nemusíte nikdy vidět.

Odbornou konzultací jen získáte

Sjednejte si nezávaznou konzultaci a vyberte si pro vás vhodného výživového poradce. Nic tím neztratíte, naopak dozvíte se něco o vašem zdravotním stavu, získáte informace o chybách, které možná děláte při různých dietách a také se můžete dozvědět něco o zdravých potravinách a tělu potřebných potravinových doplňcích. Na tom, že máte o sebe starost a chcete dobře vypadat není nic špatného, navíc rodina i přátelé určitě ocení, když naleznete potřebnou životní rovnováhu a budete spokojení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10264 (vitejdoma.cz/rodina#9918)


Přidat komentář