Výživa při kojení

Při kojení dáváte dítěti tu nejpřirozenější potravu, která je snadno stravitelná a minimálně alergenní. Mléčné výrobky způsobují časté alergické reakce a kolikové bolesti břicha u kojence, proto je při kojení omezte, nebo úplně vylučte.

Doporučujeme:

  • Nejen poradna zdravého životního stylu on-line Skupina odborných poradců a konzultantů - vedeni týmem lékařů specialistů, který chce o Vás pečovat, tak, abyste byli sami se sebou spokojeni.  Osobní konzultace a individuální přístup s novými poznatky z medicíny, hubnutí bez "jojo" efektu, posílení imunity bez očkování.

Pestrá a vyvážená strava při kojení

Při kojení se doporučuje pestrá a vyvážená strava. Kojící ženy by měla jíst to, co předtím, rozhodně ne za dva. Řiďte se tím, co cítíte. Pokud si myslíte, že některé potraviny vašemu dítěti neprospívají, vyřaďte je z jídelníčku na týden. Pak se k nim vraťte a sledujte reakci dítěte. Vidíte-li negativní reakci, nejezte tyto potraviny několik týdnů.

Doporučená výživa při kojení

  • Konzumujte pestrou, čerstvou a převážně teplou stravu.
  • Z tuků konzumujte rostlinné oleje, ořechy, semínka bohaté na omega-6 mastné kyseliny, stejně jako tučné mořské ryby obohacené omega-3 mastné kyseliny. Omezte nasycené tuky v tučném, zvláště červeném mase, uzeniny, sladkosti, příliš slané výrobky, slazené limonády a také polotovary.
  • Komplexní sacharidy se nacházejí v celozrnných obilninách, luštěninách, ovoci a zelenině. Zároveň mají tyto potraviny dostatek potřebné vlákniny, bránící zácpě.
  • Důležité je doplňovat potřebné minerální látky.

 

  • Při kojení dáváte dítěti tu nejpřirozenější potravu, která je snadno stravitelná a minimálně alergenní. Mléčné výrobky způsobují časté alergické reakce a kolikové bolesti břicha u kojence, proto je při kojení omezte, nebo úplně vylučte. Vápník se nachází nejen v mléku, ale rovnocennou náhradu poskytují sýry, jogurt, ořechy, mandle, mák, sója a sójové výrobky, nebo sezamová semínka. Alergičky musí vyloučit citrusy, ryby, ořechy, sóju a čokoládu.
  • Kolikovité bolesti břicha u kojence způsobují často luštěniny, šťavelová zelenina kromě brokolice, pálivá jídla, česnek a cibule.

- Pijte, jen když máte žízeň. Teplé nápoje mají přednost. Měly byste ale pít dostatečně. - Alkohol snižuje tvorbu mléka. Omezujte jej na minimum, občas smíte skleničku vína. - Kofein působí na dítě dráždivě, a není proto ve větším množství vhodný. - Multivitaminy při dodržování zásad správné výživy nejsou třeba. Užívejte je jen po poradě s lékařem.

Doporučujeme:

  • Nejen poradna zdravého životního stylu on-line Skupina odborných poradců a konzultantů - vedeni týmem lékařů specialistů, který chce o Vás pečovat, tak, abyste byli sami se sebou spokojeni.  Osobní konzultace a individuální přístup s novými poznatky z medicíny, hubnutí bez "jojo" efektu, posílení imunity bez očkování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10249 (vitejdoma.cz/rodina#5339)


Diskuze a zkušenosti

Alison | 28.02.2010 16:03
Výživa při kojení Skvělý článek. Můžete mi doporučit knihu, od které jste čerpali?

Mandalenka | 28.02.2010 16:07
Výživa při kojení Hodláte napsat mnohem více o výživě pro kojence. Děkuji. Váš věrný čtenář...


Přidat komentář