Poradenství ve zdravé výživě

V dnešní době existuje mnoho odborníků, specializujících se na poradenství ve zdravě výživě. Toto poradenství můžete absolvovat osobně nebo prostřednictvím internetu. Ať tak či tak, možná Vám odborné rady pomohou k cestě za štíhlou postavou.

Zdravá strava nám zaručuje odolné tělo a silný organismus. Lépe se pak dokážeme bránit nepříjemným chorobám a nemocem. Podle dietologů má naše pravidelná strava obsahovat 1/5 živočišných potravin a 4/5 potravin rostlinných potravin. Je pak na každém, jestli odmítá jíst vejce, maso, sýry apod. jako je tomu u některých lidí držících se zásad vegetariánství a veganství. Bohužel se stále zvyšuje procento lidí s nadváhou a týká se to především obézních dětí. Obezita sebou přináší nejen estetické zápory, ale mnohdy i zdravotní a psychické problémy. Způsobuje ji tučná nevyvážená strava, nedostatek pohybu a špatný spánek.

Ovoce a zelenina - půl zdraví

V ovoci a zelenině se skrývá spousta účinných látek a vitamínů, které pomáhají léčit nejrůznější neduhy našeho organismu. Není však vhodné přehánět to s konzumací ovoce jednoduchého na cukry - hroznové víno, hrušky apod.

Mezi tzv. "nejzdravější ovoce" řadíme:

 • citroníky
 • grapefruity a pomeranče
 • třešně
 • brusinky, borůvky
 • černý rybíz, angrešt

Nejzdravější druhy zeleniny vhodné ke každodenní konzumaci jsou:

 • česnek a cibule
 • rajčata a papriky
 • mrkev, pažitka, brambor
 • kopr, špenát a lilek

Nejen ovocem a zeleninou je člověk živ. Měl by však tyto plody řadit do svého každodenního** jídelníčku**. Každý zdravý člověk by měl denně sníst minimálně tři porce čerstvého ovoce a zeleniny. Je vědecky prokázáno, že díky vlákninám a vitamínům obsažených v zelenině, se snižuje riziko úmrtí na srdeční choroby. Jednou týdně bychom měli také konzumovat rostlinná zrna jako jsou např. ovesné vločky, slunečnice, dýně nebo kukuřice. Podporují trávení a čistí střeva. Tím nejhorším stravovacím hříchem jsou sladkosti a uzeniny.

Poradenství zdravé výživy

Kdekdo touží po dlouhověkosti. Nikdo však nechce žít dlouhý život spojený s utrpením, nemocemi a bolestí. Zdraví je pro nás všechny nejdůležitějším faktorem života. Abychom si ho udrželi co nejdéle, jsou nám k dispozici** poradenství zdravé výživy**. Nemusíte se bát - poradny Vám rozhodně nebudou nutit žádné kouzelné hubnoucí prášky ani drahé posilovací přístroje! Nabídnou Vám ověřený návod, jak spolehlivě zhubnout bez JOJO-efektu a hladovění díky zdravé vyvážené stravě!

Výživové poradenství

Odborníci v oblasti zdravé výživy nabízí svým klientům nejrůznější doporučení a rady v těchto oborech:

 • výživa pro sportovce a hyperaktivní osoby
 • redukce váhy a zmírnění obezity
 • úpravy stravovacích návyků
 • výživové poradenství pro těhotné, kojící matky, miminka, obézní děti, diabetiky apod.

Poradny můžete kontaktovat s jakýmkoliv problémem týkajícího se Vaší váhy, hubnutí, návyků i možného užívání hubnoucích přípravků. Správné hubnutí má také svá pravidla. Pokud chcete opravdu zdravě žít a zůstat štíhlí, měli by jste dodržovat základní faktory:** Individuální plán hubnutí** - stanovte si cíl, např."chci zhubnout do plavek 7 kg". Cílem tohoto plánu je vytvoření zcela nových stravovacích návyků a přesměrování současného nezdravého jídelníčku na zdravý. Plán hubnutí Vám bude pomáhat počítat strávené kalorie a hlídat pravidelné cvičení.** Nehladovět** - přestaňte držet nesmyslné diety a naslouchejte raději signálům svého těla** Nechat si poradit** - výsledky nepříjdou ze dne na den, buďte trpěliví a nechejte si poradit i pomoct zkušenými odborníky!

Odborní pracovníci všech** poraden zdravé výživy** Vás při své první návštěvě a konzultaci přeměří, navrhnou Vám základní hubnoucí plán a poradí Vám vhodnou pohybovou aktivitu. Při dodržení všech daných dispozic zaručeně dosáhnete požadovaného cíle - štíhlého a zdravého těla!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10261 (vitejdoma.cz/rodina#9837)


Přidat komentář