Mléko v těhotenství

Velké množství živin, která žena v těhotenství potřebuje, poskytuje čerstvé mléko a mléčné výrobky. Obsahují totiž látky, které jsou snadno stravitelné a mají vysokou biologickou dostupnost.

Doporučujeme:

  • Nejen poradna zdravého životního stylu on-line Skupina odborných poradců a konzultantů - vedeni týmem lékařů specialistů, který chce o Vás pečovat, tak, abyste byli sami se sebou spokojeni.  Osobní konzultace a individuální přístup s novými poznatky z medicíny, hubnutí bez "jojo" efektu, posílení imunity bez očkování.

Už v jedné sklence čerstvého mléka získá těhotná žena nejméně pět minerálů či vitamínů, které jsou potřebné pro zdravý vývoj dítěte.

Vápník v těhotenství

Vápník je nezbytným minerálem pro kosti a zuby plodu. Nejlepším zdrojem vápníku jsou zakysané mléčné výrobky, ze kterých tělo vápník nejlépe vstřebává. Ke všemu kyselost zakysaných mléčných výrobků posiluje vstřebatelnost vápníku.

Kyselina listová pro těhotné

Jediným zdrojem kyseliny listové je právě čerstvé mléko a mléčné výrobky. Když zvýšíte v prvních fázích těhotenství příjem kyseliny listové na 600 g, výrazně snížíte riziko poškození nervové soustavy dítěte.

Vitamíny v těhotenství

Z mléka a mléčných výrobků může těhotná žena doplnit například vitamin A či D. Oba dva se podílí na tvorbě kostí a pokožky plodu.

Probiotická kultura pro těhotné

V čerstvých mléčných výrobcích je důležitá probiotická kultura, která zlepšuje stav střevní sliznice a tím i vstřebávání živin ve střevech. Dále upravuje trávení, zabraňuje zácpě a zvyšuje obranyschopnost organismu.

Hořčík v těhotenství

Na prevenci proti předčasným děložním stahům, předčasnému porodu či poruchám funkcí placenty je výborný hořčík. Ten se také, v poměrně velkém množství, nachází v mléce a mléčných výrobcích. Navíc je nutný k ukládání vápníku do vyvíjející se kostry plodu.

Doporučujeme:

  • Nejen poradna zdravého životního stylu on-line Skupina odborných poradců a konzultantů - vedeni týmem lékařů specialistů, který chce o Vás pečovat, tak, abyste byli sami se sebou spokojeni.  Osobní konzultace a individuální přístup s novými poznatky z medicíny, hubnutí bez "jojo" efektu, posílení imunity bez očkování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10251 (vitejdoma.cz/rodina#6507)


Diskuze a zkušenosti

Sabina | 28.01.2016 08:49
Dobrý den, já musím za sebe říct, že v prvním trimestru jsem nepozřela takřka nic a mléčné výrobky, jako kefír, jogurty jsem nemohla vůbec cítit, a to je mám normálně na svém denním jídelníčku. Sem tak jsem snědla kousek sýra... Kamarádka mi ale poradila ať si koupím probiotika v tabletkách v lékárně, které jsou vhodné i pro těhotné a tak jsem si koupila Biopron 9 a musím říct, že jsem v 6 měsíci takže těhotná od září a celou zimu jsem přežila bez nemocí a dokonce i bez potíží co se týká vylučování...Takže jsem rozhodnutá v užívání pokračovat i porodu a samozřejmě už se snažím zapojovat do jídelníčku i běžně dostupné potraviny s probiotickými kulturami, sýry, jogurty, tvaroh...


Přidat komentář