Hubnutí s rozumem

Pro jedny příjemné společenské téma k hovoru Pro druhé někdy celoživotní trápení a zoufalství, hubnout a zhubnout. Myšlenka na nadbytečná kila pronásleduje muže i ženy bez rozdílu, ženy snad jen dávají více vědět, jak je to trápí.

O hubnutí nestačí jen mluvit

Je zvláštní, že nadbytečná kila společnost odpouští spíše mužům a k ženám bývá kritická. Muži obvykle na veřejnosti ani o svých problémech s váhou nemluví, to ženy, které mají stejné trápení, o tom rády hovoří, snaží se získat nové informace o možnostech** hubnutí**, dělají pokusy s různými dietami, chodí cvičit, jsou prostě aktivnější, své problémy řeší v kolektivu. Opravdu zhubnout a k tomu zdravě chce však něco navíc. Důležitá je trpělivost s poznáním svého vlastního já, naučit se být sebekritický a spoléhat na svá rozhodnutí. Plošná rada o tom, jak zaručeně zhubnout opravdu neexistuje.

Nadváha

S velkou hořkostí poslouchají silně obézní ženy své kamarádky, které u kávy nebo něčeho dobrého vyprávějí o svých problémech s váhou a přitom je trápí pár nadbytečných kil. To, že je obezita velká** psychická** bolest si ti, kteří mají konfekční postavy, vůbec neuvědomují. Pro představu stačí na netu zadat slovo „hubnutí“ a krom odkazů na odborné články zdravotníků a články na správnou výživu,** potravinové a dietní doplňky**, naleznete i příběhy těch, kteří prosí o rady a pomoc. Skryti za elektronickou oponou vyprávějí o svém trápení, o tom, jak ovlivňuje jejich životy i o tom, kolikrát se už pokoušeli s** kily** zatočit a zbavit se jich. Jen velice málo těch příběhů končí pro tyto autory pozitivně, jejich život se točí jako v začarovaném kruhu a pokud se nemají o koho opřít, utápí se ve svém žalu. Asi málokdo tuší, jak tito lidé musí ve své hlavě bojovat se sebevědomím, než se oblečou do plavek, pokud to vůbec uskuteční, jakým problémem bývá návštěva u lékaře, to ponížení které cítí, když dostávají rady, že mají zhubnout. Ale jak?

Obezita je psychické utrpení

Celonárodní boj s nadbytečnými kilogramy dospěl k tomu, že i lidé a zvlášť ženy, které nepotřebují výrazně hubnout, trpí syndromem nadváhy. Hubnout by se opravdu mělo s rozumem, zimní kila navíc lze shodit pohybem, omezením se mlsání dobrot, kterým těžko odoláváme a hlavně nesoustředit se na váhu, spíše jde o to docílit, aby postava byla souměrná, pevná, osvalená. Pohled na hezky vyvinutou ženu, která má možná plné boky a klenuté bříško a zároveň pevnou postavu, je vždycky příjemnější než pohled na bytost bez energie s povadlou kůží, pod kterou se přelévá místo svalů tuková tkáň, jejíž jedinou radostí je nejmenší konfekční číslo.** Opravdové trápení mají ti, pokud si ho uvědomují, kteří mají silnou nadváhu a jejich  svalová hmota je zastoupena méně než jejich tukové zásoby, v té chvíli se z trápení se stává i závažný zdravotní problém, který ohrožuje život.** Tyto kilogramy navíc je opravdu nutné sundat, protože nejde jen o to „vlézt se do plavek“, přemíra tuku ohrožuje délku a kvalitu života, stejně tak psychiku takto postiženého člověka. Důležité je začít hned a neodkládat hubnutí až skončí dovolená, až bude po oslavách, až skončí ta horka, až ..., až ..... Člověk se silnou nadváhou by měl, podle své potřeby přijímat tři až pět malých jídel denně, nejíst v noci, oprostit se od sladkostí a slazených nápojů, vyhýbat se tučným jídlům, zcela vynechat zásmažku (jíšku), smetanu, tučné maso, knedlíky, ovoce konzumovat omezeně a zeleniny na páře nebo v syrovém stavu se nebát  Zároveň s omezením příjmu potravy, postupně zvyšovat pohybovou aktivitu, nic násilného, jen to, co tělo bude přijímat s chutí. Pokud  bude hubnutí podpořeno** potravinovými a dietními doplňky**, vždy je brát podle doporučení a pravidelně.

Zdravé hubnutí musí být pomalé

Pokud jste se opravdu rozhodli zdravě hubnout a zhubnout, nikdy nepolevujte ve svém úsilí, i když se vám vše bude zdát zdlouhavé, výsledek je zaručen. Pokud ve svém úsilí polevíte, kilogramy se okamžitě navrátí zpět, zároveň s pocitem vlastního selhání. Ne každý si za svou nadváhu může stoprocentně sám, svou důležitou roli hraje genetika, způsob stravování od útlého věku a zdravotní obtíže, které nás mohou trápit, všechna tato nadbytečná kila však lze shodit. Stačí k nadváze přistoupit jako k problému, o kterém víme, že je řešitelný nebo také jako k součásti života, se kterou se dá pracovat. Vždyť do práce-zaměstnání chodíte skoro každý den a bereme to za samozřejmost, zkusme** hubnout** také každý den, pomalu, pravidelně a stále. Na konci každého měsíce, ty důsledné, budou čekat dvě ocenění, která si zaslouží, jedno finanční a to druhé v podobě úbytku váhy.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10262 (vitejdoma.cz/rodina#9838)


Diskuze a zkušenosti

Jaroslava | 10.09.2011 14:11
Bolavá duše, tlusté tělo. Je to tak, problémy duše léčím jídlem. Jsem hodně silná - tlustá, z toho jak vypadám mám další stresy, které opět léčím jídlem. Dnes jsem dospěla k tomu,že to musím řešit.Jsem už starší, mám zdravotní problémy, které obezita zhoršuje. Co je pro mě nejhorší, partnerovi se právem obrací žaludek, když se na mě podívá.Před 12 roky jsem měla o 30 kg méně.V mém věku už velké cvičení nepadá v úvahu, hladovění jako zamlada taky ne. Potřebovala bych zřejmě přesně vypracovaný jídelníček a toho se držet.V jiných věcech mám pevnou vůli - před mnoha lety jsem přestala kouřit - s jídlem nevím jak na to. Ja. Kov.


Přidat komentář