Detoxikace pomocí bylinek a čajů

Návrat k přírodním prostředkům je neustále stoupající trend posledních let. Lidé začali pochybovat o skutečném přínosu chemicky vyrobených léků, které disponují s řadou vedlejších účinků a navracejí se proto k přírodě.

Proč provádět detoxikaci organismu?

Jestli jste si mysleli, že detoxikace organismu náleží k moderním trendům, máte sice pravdu, ale nejedná se vůbec o nic nového, protože důležitost čištění organismu si uvědomovali již naši předkové. To jen my, hnáni hektickým způsobem života, jsme se na staré dobré zkušenosti dívali poněkud skepticky. Dnes si však začínáme uvědomovat, jak je detoxikace organismu důležitá.

Každý den se naše tělo potýká s těžko stravitelnými a umělými látkami z potravin, dýcháme ne zrovna nejčistší vzduch, potkáváme miliony různých mikroorganismů, žijeme ve spěchu, stresu, s nedostatkem pohybu, pijeme alkohol, kouříme, či pobýváme v zakouřených prostorech...

To vše završíme nedostatkem spánku, kdy tělu nedáme šanci na** regeneraci**. Je jasné, že se někde tento nezdravý způsob života musí odrazit. Ti, kteří nepochopili, jak je důležité něco pro svůj organizmus udělat a že nejdůležitější je prevence si koledují o problémy s imunitou, chronické onemocnění, problémy s váhou a předčasné stárnutí.

Detoxikace pomocí bylinek a čajů

Detoxikace pomocí bylinek a čajů náleží k nejpřirozenějším tradičním cestám, jak nejlépe a nejšetrněji očistit své tělo od všech škodlivin. Blahodárné účinky léčivých rostlin využívali již naši předkové a my s dnešními znalostmi o bylinách můžeme tuto detoxikační kůru dotáhnout do dokonalosti.

Fytoterapie

Využívání bylin k léčivým účelům je nejstarším a nedostupnějším způsobem, které lidstvo využívá od dob, kdy chodíme po této planetě. Ostatně léčení s pomocí** bylinek** patřilo k hlavním léčebným metodám až do konce 18. století, kdy je začaly odsouvat spolu s prvními synteticky vyrobenými medikamenty.

V současné době díky moderním možnostem výzkumu se postoj k bylinkářství radikálně změnil a snaha odborníků je návrat k přirozeným léčebným metodám. Bylinkářství se dostalo do vědecké roviny za nimiž stojí řada odborných výzkumů, které potvrzují jejich blahodárný a pro organismus důležitý pozitivní účinek a získalo přijetí mezi uznávané metody léčby pod novým termínem Fytoterapie.

V současnosti si již mnoho lidí uvědomuje, že užívání bylin a bylinných čajů není pro tělo skvělé pouze z očistných důvodů, ale tělu přinášejí i další pozitiva. Podle Světové zdravotní organizace v současnosti lidé využívají tradiční způsob medicíny 3x – 4x častěji než té farmaceutické. Využití bylin v medicíně navíc i hojně podporují i lékaři, kteří si plně uvědomují jejich nenahraditelnost a široké spektrum pozitivních vlastností, které pro tělo mají.

Jak působí byliny?

Účinky bylin mohou být nejen očistné, ale i léčivé, kdy zároveň organismu dodávají i mnoho vitamínů, minerálů a stopových prvků.. Dá se říci, že si poradí s téměř každou drobnou obtíží a méně závažným zdravotním problémem. U vážných onemocnění působí podpůrně a činí velice důležitý prvek v moderní léčbě.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10257 (vitejdoma.cz/rodina#9833)


Přidat komentář