Thajské masáže

Pokud už vás nebaví stále stejné klasické masáže nebo vám z jakéhokoli důvodu nevyhovují, vyzkoušejte masáže Thajské. Generacemi zdokonalovaná Thajská masáž vám otevře nové obzory.

Přestože se různé** druhy masáží** od sebe liší, jejich základní podstata zůstává stejná. Při každé správně provedené masáži dochází k uvolnění svalů a zklidnění organismu. Poskytuje pocit** uvolnění, relaxace, odpočinku** a příjemných pocitů z doteků. Samozřejmě, jednotlivé druhy masáží mají svá specifika. Jedním z velmi oblíbených druhů masáží, která má svůj původ zakořeněn v hluboké historii je Thajská masáž.

Co je Thajská masáž?

Thajská masáž je velmi starým léčitelským uměním, které v sobě zahrnuje řadu technik. Při práci s tělem využívá dva základní prostředky, kterými jsou jóga a akupresura. Při józe jde především o otevření a pročištění energetických drah. Akupresura využívá stimulaci speciálních tlakových bodů na lidském těle k posílení vnitřních orgánů a tím zvýšení celkové odolnosti těla a odstranění bolesti v problémových partiích. Pro mnohé může být velmi překvapivá délka Thajské masáže. Ta je v porovnání s klasickými masážemi mnohem delší. Minimálně by měla trvat 90 minut, avšak standardem bývají 3 hodiny.

Jak Thajská masáž probíhá?

Na začátku každé správně provedené Thajské masáže provádí masérka asi minutu dlouhou meditativní motlitbu. Ta je jakousi prosbou o osvobození těla od nemoci a bolesti. Tato masáž nepracuje pouze se svaly. Působením síly na tlakové body uvolňuje také klouby, šlachy, chodidla a natahuje páteř. Další změnou oproti „normální“ masáži je, že** masérky** používají při masáži kromě palců na rukou také dlaně, chodidla, lokty a také kolena. Díky tomu mohou zkombinovat tlakovou sílu s akupresurou a protahováním. Celá masáž začíná u chodidel. Zde je umístěno velké množství reflexních bodů. Po jejich promasírování dochází k uvolnění problematických míst masírovaného. Poté se masáž přesouvá na celé nohy, přičemž masírovaný leží na zádech. Pokračuje se směrem nahoru přes břicho až po paže. Netypickou je poloha na boku, ve které masáž pokračuje. Následuje masírování v leže na břichu. Celá masáž je zakončena masáží v sedě.

Druhy Thajských masáží

Kromě tradiční Thajské masáže je na trhu k dispozici řada dalších druhů. Patří mezi ně například:

  • Olejová Thajská masáž – jde o mírnější formu, kde vyvíjený tlak není tak silný
  • masáž SIAM – je olejová masáž, kterou provádějí dvě masérky najednou
  • masáž zad a šíje – zaměřená na horní partie zad, šíje a ramen. Uvolňuje tlak i v oblasti hlavy
  • masáž obličeje – specializuje se na oddálení procesu stárnutí přičemž působí na nervovou soustavu
  • bylinková masáž – během tradiční thajské masáže dochází k přikládání speciálních zahřátých bylinných sáčků
  • masáž pro těhotné – olejová masáž přizpůsobená ženám v těhotenství od prvního do osmého měsíce

Pokud jste již teď milovníky** klasické masáže**, tuto masáž si jistě rychle oblíbíte. Její délka a samozřejmě i „netradiční“ praktiky a postupy používané během masáže se vám jistě utkví v paměti a zaujmou své místo mezi vašimi favority.

Doporučujeme:

  • Thajské masáže v Ostravě - Odpočiňte si a relaxujte u masáže ve volném sportovním oblečení , při doprovodu relaxační hudby , vůně vonné tyčinky v masážním salónku na speciální matraci vyrobené k tomuto

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10231 (vitejdoma.cz/rodina#9851)


Přidat komentář