Slovensko - termální koupaliště

Slovensko a termální koupaliště - Lázně Turčianské Teplice. Slovensko a termální koupaliště – Bešeňová. Oravice. Liptovský Ján. Vadaš. Podhájska. Slovensko a termální koupaliště – Velký Meder. Štúrovo. Aquapark Tatralandia. Lázně Dudince. Lúčky.

Slovensko a termální koupaliště - Lázně Turčianské Teplice

se stávají stále více vyhledávaným místem nejenom pro léčení, ale i pro relaxaci, kterou si můžete sami vyzkoušet v loni nově otevřeném termálním komplexu – Spa & Aquapark .

Relaxaci v bazénech můžete střídat s turistikou - Turčianské Teplice

do pohoří Velké i Malé Fatry, Gaderské doliny- nejdelší a nejkrásnější doliny Turca - východisko pěkných horských túr, můžete navštívit Harmaneckou jeskyni nebo jet do Bojnic – kde je další termální koupaliště, zámek se ZOO.

Lázně Turčianské Teplice leží v srdci Slovenska - Turčianské Teplice

dopravně jsou skvěle dostupné, neboť leží na trase mezi Žilinou a Zvolenem. Turčianská termální minerální voda má léčivé účinky na pohybové a močové ústrojí. Pitné kúry jsou vynikající při prevenci osteoporózy a střevních potížích. V Turčianských Teplicích jsme pro Vás připravili nabídku několika variant pobytů.

Léčebně – relaxační pobyty - Turčianské Teplice

jistě využijete v hotelech Velká Fatra a Aqua, kde si můžete vybrat např.pobyty nazvané týden pro bolavá záda, wellness, lázeňský pobyt klasik nebo relaxaci v termálních bazénech s lyžováním apod. Tyto akce zahrnují kromě ubytování a stravování i procedury, masáže a cvičení. Pro ty, kteří si chcete program vytvářet sámi, je v naší nabídce ubytování v dalších penzionech.

Co to je Spa & Aquapark - Turčianské Teplice

tento komplex byl otevřen v roce 2007 a je složen ze dvou částí. Ve Spa - léčebně- relaxačním centru jsou sedací bazény s termální vodou s vodními chrliči, perličkové vany,vodní lehátka, sauny s aromaterapií. Druhá část - aquapark s termální vodou teplou 36°C– 38°C ve všech bazénech, umožňuje zábavu, odpočinek, léčbu a relaxaci pro malé i velké. Najdete zde venkovní plavecké bazény s termální vodou, bazény s hydromasážními tryskami, široké skluzavky, 2 tobogány Movie a Kamikadze s dojezdovým mělkým bazénem a samozřejmě pro nejmenší - dětský bazén. V kryté části aquaparku je k dispozici vnitřní sedací bazén s masážními tryskami se světelnými efekty. Spa i Aquapark jsou spojeny prosklenou chodbou, umožňující návštěvu obou částí při jednom vstupu.

Slovensko a termální koupaliště – Bešeňová

Termální koupaliště Bešeňová se nachází v blízkosti města Ružomberok. Geotermální prameny dosahují teploty 61 °C, ale pro účel koupání jsou ochlazovány. Voda obsahuje litium, což má blahodárné účinky na pohybový aparát, urologické problémy a pokožku. Koupaliště nabízí celoroční provoz, je poměrně klidné, a proto je hojně využívané i staršími lidmi. Nachází se zde pět odlišných bazénů, relaxační a jiné masáže a další sportovní vyžití.

Bešeňová

Oblíbené termální koupaliště s aquaparkem v regionu Liptov, nabízí relaxaci i zábavu pro dospělé a děti. Najdete zde 8 bazénů s teplotou vody 25 -40°C, 3 tobogány, vířivé bazény, saunu, vitální svět, solárium, dětská hřiště, animační programy, bungee trampolínu, jízdu na koni, mokrý bar a venkovní stánky s občerstvením. Léčivá voda napomáhá při obtížích pohybového ústrojí, při astmatu, při psychické zátěži a stresu.

V blízkosti Bešeňové

cca 10 km se nachází další termální koupaliště s aquaparkem Tatralandia, které je jedním z nejmodernějších termálních koupališť na Slovensku. 9 termálních bazénů s teplotou vody v rozmezí 30°C – 38°C a sedací bazény s masážními tryskami umožňují také celoroční relaxaci. Ve spodní části je komplex 15 saun , pojmenovaný vitální svět Z dalších termálních koupališť doporučujeme Poprad Aquacity, termální koupaliště ve Vrbově či Oravici.

Slovensko a termální koupaliště – Oravice

Termální koupaliště Oravice se nachází na rozhraní regionů Liptov a Orava, nedaleko hranice s Polskem. Nachází se na okraji lesa, proto poskytuje příjemnou atmosféru v horském prostředí. Najdete tu dva bazény bez tobogánu a skluzavek. Voda má hnědavé zabarvení a je určena pro pobyt během celého roku.

Slovensko a termální koupaliště – Liptovský Ján

Termální koupaliště Liptovský Ján se nachází v blízkosti města Ružomberok v obci Liptovský Ján. Termální pramen má vysoký obsah síry, což příznivě působí na pohybové ústrojí, kožní problémy a choroby látkové přeměny. Najdete tu čtyři různé bazény a sportovní hřiště. Toto koupaliště je otevřeno jen během sezóny.

Slovensko a termální koupaliště – Vadaš

Termální koupaliště Vadaš se nachází ve Štúrovu. Termální koupaliště Vadaš se rozkládá na bývalých lukách a mokřinách. Vadaš je otevřen každoročně od května do září a nabízí koupání jak ve venkovních, tak v krytých bazénech. Mimo plaveckého bazénu zde najdete tobogány, klouzačky a dětské atrakce. V blízkosti je možnost dalšího sportovního vyžití.

Slovensko a termální koupaliště – Podhájska

Termální koupaliště se nachází v obci Podhájska u Nových Zámků. Celý areál zahrnuje deset nejrůznějších bazénů, z nichž některé jsou určeny k celoročnímu provozu. Voda má vysoký obsah jódu, což je srovnatelné s vodou Mrtvého moře. Voda příznivě působí zejména na choroby dýchacích cest, revmatismus, cévní choroby, onemocnění kloubů a páteře. Najdete tu mnoho doplňkových služeb – vodoléčbu, masáže, tobogány, klouzačky, hřiště.

V Podhájské u Nových Zámků je termální koupaliště

s unikátní a jedinečnou slanou vodou. Termální voda vyvěrající o teplotě 83°C je ochlazována na 33-35°C. Chemickým složením se voda podobá mořské vodě a svým složením je podobná s vodou Mrtvého moře. Léčivé účinky vody pomáhají lidem s problémy pohybového ústrojí, dýchacích cest a kožních onemocnění.,včetně lupénky. K léčbě je doporučováno období října – května, kdy se horký minerální pramen nemusí tolik ochlazovat – ředit. Venkovní areál je složen ze 2 velkých sedacích bazénů, 2 plaveckých bazénů, dětského bazénu, tobogánu a hřišť. V areálu koupaliště je dostatek stravovacích zařízení bufetového typu a restaurace, poskytující teplá jídla v přijatelných cenových relacích. Týdenní permanentka stojí cca 800 Sk.

Slovensko a termální koupaliště – Velký Meder

Termální koupaliště Velký Meder se nachází sedmdesát kilometrů od Bratislavy. Obsahuje sedm bazénů nejrůznějšího charakteru, tobogány, skluzavky a sportovní vyžití během celého roku. Termální prameny příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a celkovou regeneraci organismu. V areálu termálního koupaliště je k dispozici také saunové centrum.

Termální koupaliště ve Velkém Mederu ( dříve Čalovo)

s termální minerální vodou 30°- 38°C blahodárně působí na pohybové ústrojí včetně kloubů, páteře a svalstva.Je umístěno do rozlehlé zahrady , ve které jsou hřiště na volejbal, nohejbal, plážový volejbal, tenisové kurty a minigolf. Stravování je v rychloobslužných restauracích, stáncích či v letní restauraci s živou hudbou. Provoz v Thermálparku je celoroční, neboť areál má část pro letní provoz (květen-říjen) a k dispozici je 5 venkovních bazénů, 50m plavecký bazén , tobogán (zdarma). V zimě ale i v létě je k dispozici krytý rekreační komplex – skládá se z plaveckého bazénu atypického tvaru, dětského bazénu, polokrytého sedacího bazénu s masážními tryskami, perličkové koupele, masáže, finská sauna, solárium, wellness centrum a bar.

Slovensko a termální koupaliště – Štúrovo

Termální koupaliště se nachází na jižním Slovensku a je známé svými léčebnými účinky na pohybové ústrojí. K vybavení koupaliště patří tobogány a řada sportovních možností jako minigolf, stolní tenis, plážový volejbal, tenisové kurty apod. Největší zajímavostí areálu je bazén Laguna, který řadíme mezi nejmodernější bazény v Evropě. Nachází se zde i krytý bazén, který je v provozu po celý rok.

Štúrovo leží přímo na břehu Dunaje

kdo zde delší čas nebyl, asi by ho nepoznal. Změnilo se v rušné městečko s malebnou pěší zónou , lemovanou obchody, cukrárnami , restauracemi se slovenskými a maďarskými specialitami a malými krámky. Termální koupaliště se nachází v centru města, má nejenom krytý plavecký bazén s termální vodou, ale i 4 venkovní bazény s léčivou vodou příznivě působící na pohybové ústrojí, velký bazén s mořskými vlnami ,tobogán, tenisové kurty, minigolf, stolní tenis, plážový volejbal.Teplota vody v bazénech je do 36°C. Jezero v areálu nabízí zapůjčení lodiček a šlapadel.V areálu je dostatek stravovacích zařízení. Celodenní vstupné cca 130 Sk/den. Termální koupaliště je otevřené od května do září.Doporučujeme pobyty před sezonou , kdy je zde krásné počasí a velmi výhodné ceny za ubytování .Během pobytu nezapomeňte navštívit Ostřihomskou katedrálou (2km), ke které dojdete mostem přes Dunaj a nově otevřený termální aquapark přímo pod katedrálou či hrad Visegrád , nebo navštivte Budapešť (36 km).

Slovensko a termální koupaliště – aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia patří svou rozlohou k nejrozsáhlejším na Slovensku. Nachází se v městě Liptov, na severním břehu přehrady Liptovská Mara. Termální voda v aquaparku má blahodárné účinky na pohybové a dýchací ústrojí a je v provozu po celý rok. Tatralandia nabízí množství vodních atrakcí. Nechybí vodní masáž, chrliče, vířivky, vodní houpačky a postele, vodní volejbal a basketbal a mnoho dalšího.

Lázně Dudince

Nejmladší lázeňské město Dudince se nachází na jihu středního Slovenska a jsou známé svými minerálními léčivými prameny. Máte-li problémy s klouby či páteří, nebo jste unavení a vyčerpaní, tak neváhejte a navštivte Dudince. Dudinská léčivá mineralizovaná voda je teplá 30°C, a jako jediná v Evropě obsahuje kysličník uhličitý a sirovodík. Archeologické nálezy dokazují, že v této lokalitě se pravděpodobně koupali i římští vojáci. Proto se Dudincím dodnes říká Římské lázně -je zde 32 travertinových útvarů v přírodě, které svým tvarem připomínají bazénky. Indikace : onemocnění pohybového aparátu , revmatická onemocnění, neurologické onemocnění. Pobyty nejsou vhodné pro těhotné, osoby s onkologickým onemocněním a děti do 15 let.

Lázeňské městečko Trenčianské Teplice

leží 15 km od Trenčína, na úpatí Strážovských vrchů. Je zde 5 pramenů přírodní léčivé vody. Teplota pramenů je kolem 40°C. Věk vody byl uhlíkovou metodou stanoven na 25 000 let . Je to garance její ekologické čistoty. Hotel Flóra leží přímo v centru a je nestátním zdravotnickým zařízením. Pod dohledem lékaře a hotelového fyzioterapeuta jsou přímo v hotelu k dispozici léčebné procedury. V roce 2006 bylo v hotelu zprovozněno nové wellness centrum s použitím nejmodernějších bazénových a saunových technologií. Zahrnují relaxační bazén s protiproudem a hydromasážními tryskami, vodní lůžka s perličkovými masážemi, solnou a finskou saunu, bylinkové inhalace apod. Hotel pořádá v hlavní sezoně fakultativní výlety např. Čachtice – po stopách krvavé grófky, Bojnice – pohádkový zámek s jeskyní atd.

Liptovské lázně Lúčky

patří mezi nejstarší lázně na Slovensku. Leží pod úbočím Choče na rozhraní Oravy a Liptova, 14 km od Ružomberka. Minerální voda léčí pohybový aparát – skoliózu, artrózu, stavy po úrazech , gynekologická onemocnění , poruchy metabolizmu (obezita), poruchy trávicího traktu. Zvlášť vhodná je na léčbu osteoporózy termální minerální voda léčebného pramene Valentína, využívá se na podvodní masáže ale i k pitným kúrám. Nudit se zde rozhodně nebudete, neboť kromě léčebných procedur lázně organizují pro hosty zájezdy do okolí – např.Oravský hrad, Vlkolínec – skanzen, do Vysokých Tater, do Demänovské jeskyně apod. A pokud přijedete autem, můžete navštívit termální koupaliště aquaparkTatralandia . V letním období je k dispozici minigolf.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10218 (vitejdoma.cz/rodina#6041)


Diskuze a zkušenosti

Slávek | 09.02.2009 23:41
Oravice To je pravda. Hold zavedené euro asi není všechno. Každopádně pořád se vyplatí jezdit na Slovensko více než třeba jinde do zahraničí.


Přidat komentář