Rybaření - pohodový koníček

Určitě jste alespoň jednou při svých toulkách přírodou narazili na rybáře, jak s upřeným, klidným výrazem hledí na hladinu rybníka. Říkali jste si, co na tom ti rybáři mají? Proč tímto způsobem tráví volný čas? Myslíte si, že se musí při rybaření nudit?

Ten, koho jednou pohltí** rybaření, již ho tzv. nepustí. Kdepak nuda a promarněný čas. **Rybář stráví celé hodiny u rybníku, a rozhodně to nepovažuje za ztrátu času. Jen tak pro srandu, zkuste to i Vy, vypnout, srovnat si myšlenky, nestresovat, zastavit se a užívat si klidu, zpěvu ptactva, ševelení listí ve větru. A přidá-li se k tomu úlovek v podobě pěkného kapra? Pak to nemá chybu.

Jde o to, jestli někteří z nás vůbec ještě dokážeme „zastavit a vypnout“. Dnešní doba je totiž hrozně uspěchaná. Stále se někam ženeme, stresujeme, a povětšinou naše slova zní, že nemáme čas, že nestíháme apod.

Povolení k rybaření

Říkáte si, že vyzkoušíte, co takové rybaření obnáší? Koupili jste si prut, háček, návnadu a razíte k Vámi vyhlédnutému rybníku? Pozor však, nemůžete si jen tak sednout k nějakému rybníku a začít chytat. Také by se mohlo stát, že na Vás přijde porybný a Vy se mohli dočkat nemilé pokuty.

I rybaření má svá jistá pravidla. Dopředu se informujte, kde můžete rybařit, jaké povolenky je zapotřebí si pořídit apod.

Rybářský lístek

K tomu, abyste mohli rybařit, je třeba si kromě povolenky zaplatit i** rybářský lístek**. U rybářského lístku si můžete volit, zda budete chtít dobu jeho platnosti na jeden rok, tři roky nebo deset let. Pokud se budete věnovat rybaření pravidelně, pak se Vám finančně vyplatí lístek na deset let.

Český rybářský svaz a rybářský řád

Každým rokem, přesněji od roku 2006, je aktualizován rybářský řád** Českého rybářského svazu**. Budete-li se chtít i Vy věnovat koníčku rybaření, rozhodně si aktuální rybářský řád prostudujte. Dozvíte se v něm například, že musíte mít u sebe při lovu v rybářském revíru** rybářský lístek, povolenku k lovu**. Také se dozvíte o možné době při denním lovu ryb, a to v pstruhovém i mimopstruhovém rybářském revíru. Respektovat také musíte povolené způsoby lovu. V rybářském řádu se také dočtete, co je při lovu zakázáno, jakými oprávněními disponuje rybářská stráž v rybářském revíru aj.

A kde si můžete přečíst platný** rybářský řád**? Máte-li přístup k internetu, není problém si ho přečíst přímo na webových stránkách Českého rybářského svazu.

Technika rybaření

Možná jste viděli ve filmu, nebo na vlastní oči, jak** rybář** udělal rukou „sem a tam“ a šup háček s návnadou již byl ve vodě. Zdálo se Vám to jednoduché? No, jen si to zkuste sami. I správné nahození vyžaduje určitý grif. Asi těžko však najdete nějaký kurz rybaření. Ovšem není problém si zakoupit rozličné knihy, filmy nebo DVD s rybářskou tématikou. Názorně se dozvíte, jak lovit ryby na různé pruty, čím se jednotlivé pruty liší, jak vázat na mušky, jak správně navazovat apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10234 (vitejdoma.cz/rodina#9878)


Přidat komentář