Přívěsy za osobní auta

Přívěsy za auta jsou stále velmi moderní záležitostí zvlášť proto, že český národ neustále někam cestuje, rád jezdí za rybařením, chalupařením a rekreací. Nabídka přívěsů je bohatá a my Vám rádi poradíme, na co si dát při výběru pozor!

Doporučujeme :

 • Exkluzivní tříkolky Brno - Najdete zde 8 základních typů motorových tříkolek. Možnost individuální modifikace dle přání zákazníka**. Velké množství doplňků**, výběr barvy karoserie a potahů. Pan Urban se mimo motorové tříkolky** specializuje i na přívěsy Excalibur**. S Excaliburem Carrier dopravíte a uskladníte cenné vybavení a dopravované zboží suché, bez problémů a bezpečně.

Přívěsy za osobní auto můžeme sehnat ve velkých obchodních centrech nebo specializovaných prodejnách přímo u výrobce. Jsou stále velmi prodávaným a žádoucím zbožím zejména pro chataře a rybáře.

Druhy a typy přívěsů

Druhů přívěsů je nespočet. Správný výběr je však důležitý a neměli by jste ho podceňovat.

 • Brzděné - hmotnost: od 750-3500 kg, nabízí různé rozměry a mohou být k dostání s jednou i dvěma nápravami
 • Nebrzděné - hmotnost: 750 kg, ale podle přání se dá upravit i na 350 kg. Bočnice jsou zde voděodolné z pozinkovaného plechu
 • Sklopné - dodávají se s bočnicemi i bez, mohou být brděné i nebrzděné a vyrábějí se s manuálním nebo elektrickým sklápěním
 • Autopřepravníky - tyto přívěsy jsou určeny na přepravu automobilů s celkovou hmotností 3500 kg. Mohou být dodávány s nájezdy
 • Motopřepravníky - přívěsy na přepravu motocyklů jsou speciálně navrženy tak, aby mohly přepravit i dva motocykly najednou a jsou rovněž dodávány s nájezdem
 • Přepravníky koní - celková hmotnost přívěsů je od 1500-2500 kg a jsou vyráběny jen v brzdném provedení. Dodány jsou se středovou přepážkou pro dva koně i s předním nájezdem a rampou.
 • Skříňové přívěsy - přívěsy se vyrábí v nebržděném provedení s celkovou hmotností od 750-3500 kg. Jsou montovány z hliníkových profilů s možností otvírání zadních a bočních dveří.

Pokud natrefíte na obchodní centrum, kde je Vámi vybraný přívěs skladem, můžete si ho rovnou odvézt domů. Pokud ne, firma je schopna Vám přívěs dopravit k místu bydliště nejpozději do 8 dnů. K zakoupenému přívěsu získáte** technický průkaz a doklad o jeho koupi,** který je potřeba si pečlivě uschovat v případě možné reklamace. Informujte se také, jestli je možno otevřený přívěs zaplachtovat.

Příslušenství

I přívěs za osobní auto nabízí** velkou škálu příslušenství.** Je na Vás, jestli některé z nich využijete. Mezi nejzákladnější doplňkové složky přívěsu patří zakrývací plachta, pojistka proti krádeži, adaptér pro zapojení, ochranná síť, opěrné kolo, rezervní kolo, reflektory, odrazová světla, koncové mlhové světlo, kulová hlavice na tažné zařízení a také samotné tažné zařízení.

Servis

Tak jako** automobil**, i jeho přívěs potřebuje servis. Autodílny nabízejí záruční i pozáruční opravy a prohlídky přívěsů. Pokud si chcete nechat svůj přívěs zkontrolovat, je potřeba domluvit se telefonicky na volném termínu a rozsahu případné opravy. Servisní prohlídka obsahuje:

 • opravu mechanického poškození
 • opravdu elektroinstalace
 • seřízení geometrie
 • revizi a seřízení brzdového systému

Jak si správně vybrat?

Bržděný nebo nebrzděný systém?

Nebrzděný systém je určitě výhodnější co se týče ceny. Pořídíte ho mnohem levněji než systém brzděný. Brzděný přívěs má zase nespornou výhodou po praktické a bezpečnostní stránce. V zimních měsících je neocenitelně lepší.

Trubková oj nebo "V" oj?

Díky trubkové oji je přívěs lépe skladovatelný a má také lepší poloměr při couvání. Výhodou "V" oje je zase podstatně lepší rozložení váhy nákladu.

Jak velký by měl přívěs být?

Rozhodně by jste velikost přívěsu a vozíku měli zvolit podle nákladu, který v něm chcete převážet.

Plechové, překližkové nebo hliníkové bočnice?

Plechové jsou lehké, překližkové pevné a odolné, hliníkové jsou nejspíš ideální, protože spojují lehkost i pevnost dohromady.

Cena by neměla základním kritériem výběru nového přívěsu. Důležitá je především kvalita materiálu a celková bezpečnost vozíku.

Doporučujeme :

 • Exkluzivní tříkolky Brno - Najdete zde 8 základních typů motorových tříkolek. Možnost individuální modifikace dle přání zákazníka**. Velké množství doplňků**, výběr barvy karoserie a potahů. Pan Urban se mimo motorové tříkolky** specializuje i na přívěsy Excalibur**. S Excaliburem Carrier dopravíte a uskladníte cenné vybavení a dopravované zboží suché, bez problémů a bezpečně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10240 (vitejdoma.cz/rodina#9907)


Přidat komentář