Na co si dát pozor při výběru cestovní kanceláře

Cestovní smlouva, kterou podepisujete při nákupu zájezdu, musí obsahovat označení cestovní kanceláře či cestovní agentury, označení místa pobytu, druh dopravy. Dobře uděláte, když si do smlouvy necháte zapsat i údaje jako např.

Rozdíl mezi agenturou a kanceláří

Cestovní kancelář prodává zájezdy, které sama pořádá, kdežto cestovní agentura prodává zájezdy a služby jiných cestovních kanceláří, je tedy pouze zprostředkovatelem.

Řádný certifikát o pojištění proti úpadku

Při příchodu do cestovní kanceláře či agentury si nechte ukázat certifikát o pojištění proti úpadku. Každá cestovní kancelář a agentura totiž musí být pojištěna. Díky tomuto pojištění vám nehrozí, že zůstanete v zahraničí na holičkách. Dávejte si také pozor, zda cestovní kanceláři nekončí platnost pojištění v době vašeho pobytu.

Buďte v tomhle ohledu pečliví a přesní

Cestovní smlouva, kterou podepisujete při nákupu zájezdu, musí obsahovat označení cestovní kanceláře či cestovní agentury, označení místa pobytu, druh dopravy. Dobře uděláte, když si do smlouvy necháte zapsat i údaje jako např. vzdálenost hotelu od pláže, druh pokoje apod. Budete tak mít větší jistotu, že co bylo slíbeno, bude také splněno. Pokud vám cestovní kancelář odmítne údaje dopsat, jděte raději jinam.

Vrácení zájezdu při nesplnění podmínek

Pokud se údaje uvedené v cestovní smlouvě lišily na zájezdu od skutečnosti a nedostatky nebyly nějakým způsobem kompenzovány, můžete po návratu podat reklamaci, a to do 90 dní od skončení zájezdu. Reklamace se podává na adresu cestovní kanceláře doporučeným dopisem. Cestovní kancelář je povinna vám do 30 dnů odpovědět. Pokud nebudete spokojeni s navrženým řešením, obraťe se na Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur. V nejhorších případech pomůže i soud.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10220 (vitejdoma.cz/rodina#6333)


Přidat komentář