Kryolipolýza Praha 9

Jestliže se Vám nedaří na problémových partiích svého těla shodit přebytečné kilogramy a bojíte se klasické liposukce, je zde ještě možnost kryolipolýzy. Jedná se o nejmodernější metodu neinvazivní liposukce, tedy odstraňování tukových buněk mrazením.

Kryolipolýza

Kryolipolýza je rychle se vyvíjející estetická metoda tvarování postavy, která je účinná, šetrná k tělu a která působí rychle. Podstatou kryolipolýzy je destrukce tukových buněk mrazením. Metoda mrazení je například hojně využívána dermatology při léčbě nežádoucích útvarů na těle a v současnosti je stále více využívána předními klinikami estetické medicíny. Stává se tudíž také velmi oblíbenou mezi pacienty, kteří chtějí tvarovat svoji postavu a zbavit se přebytečných kil. Jedná se o doposud nejúčinnější bezbolestnou liposukci, která je navíc podložena klinickými studiemi. Na základě těchto studií bezpečnosti a účinnosti liposukce zmražením tukových buněk získala jako jediná certifikaci od nejpřísnějšího kontrolního úřadu - americké vládní organizace FDA. Jak je výše uvedeno, kryolipolýza je metoda založená na řízeném ochlazování tukových buněk, která vede ke krystalizaci lipidů. Tukové buňky poté dostanou signál, který spouští jejich postupné odumírání (apoptózu). Po smrti těchto apoptotických buňek následuje pomalý zánik buněk postupným uvolňováním lipidů. Během tohoto procesu přirozená reakce těla odstraňuje tyto poškozené buňky a lipidy, které jsou propuštěny z těchto buněk. Jakmile jsou poškozené buňky odstraněny, tuková vrstva se zmenšuje, neboť tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa a zmenšují tak tukovou vrstvu. Liposukce zmražením tukových buněk garantuje 25 - 30 procent úbytku tuku již po jedné aplikaci a výsledek je jednoznačně a prokazatelně viditelný. Vše je bez operace, bez řezání a bez bolesti.

Princip kryolipolýzy

Jak jsme již výše uvedli, ochlazení tukových buněk spouští apoptózu, při níž tukové buňky odumírají pomalou, postupnou smrtí, což trvá několik týdnů. Plastický chirurg dr. Sydney Coleman, který působí v New Yorku a zabývá se touto technologií, celý proces popisuje asi takto: pokud vložíme kostku másla do prostředí o teplotě 37 stupňů, jež odpovídá teplotě našeho těla, je máslo v tekutém skupenství, ale v prostředí o teplotě 7 stupňů máslo znovu ztuhne. Technologie ochlazování na 7 - 5 stupňů vede ke krystalizaci lipidů v tukových buňkách, které poté dostanou signál, jež vede k jejich odumírání. Odumřelé buňky jsou odstraňovány ze systému za pomoci bílých krvinek. Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, protože tukové buňky jsou na chlad citlivější než buňky jiné a tak na chlad nereagují. Součástí této kůry by měla být i diagnostika a poradenská konzultace s odborníkem na zdravou výživu.

Další výhody kryolipolýzy

Bezbolestná liposukce zmražením tukových buněk je naprosto převratná, neboť její účinky a výsledky jsou srovnatelné s běžnou klasickou liposukcí, na rozdíl od jiných neinvazivních metod hubnutí. Kryolipolýza má i další zdraví prospěšný efekt. Jako léčba chladem - mrazem má také velmi dobré výsledky u všech typů bolestí, působí na klouby, svaly, migrény, gynekologické potíže a menstruační bolesti. Léčba mrazem má i vliv na zlepšení alergií, ekzémů, vyrážek, dýchacích potíží, chrání před rýmou, ať už alergickou nebo i z nachlazení. Významné je i zlepšení chronických onemocnění. Pokud si necháme aplikovat celotělovou kryoterapii v chladící kryokabině, může to být velice účinný prostředek k překonání psychického vyčerpání, únavy, stresu, úzkostí a deprese. Klinické studie prokázaly, že proces řízeného odumírání tukových buněk mrazem je postupný a bezpečný a nezvyšuje hladiny cholesterolu a triglyceridů, tyto hladiny zůstaly na normální úrovni. Výzkum prokázal, že tukové buňky jsou více citlivé na chlad než pokožka, nervy, svaly. Liposukce zmražením tukových buněk, neboli kryolipolýza je nechirurgická, bezbolestná a neporušuje celostnost pokožky, což znamená, že se netvoří žádné modřiny, otoky nebo nerovnosti kůže. Další velkou výhodou liposukce zmražením tukových buněk je nulová doba následné rekonvalescence. Pacient se tak ihned po proceduře může vrátit ke svému běžnému profesnímu a společenskému životu. Také zákrok samotný je snadno snesitelný a pohodlný, trvá většinou hodinu, během které si pacient může číst, telefonovat, odpočívat nebo pracovat s notebookem! Dle MUDr. Pavla Bočka, který je specialistou v pražské Fakultní nemocnici v Motole, dochází k redukci podkožního tuku ochlazováním tukových buněk, přičemž výsledky jsou konzistentní a prokazatelné. Podle něj se jedná o převratný a doposud nejúčinnější způsob liposukce, která je navíc bezbolestná. Odstraněné tukové buňky jsou pryč, a jakmile klient dosáhne stabilní hmotnosti, je výsledek trvalý.

Kryoterapie - léčba chladem

Jestliže zde popisujeme význam a účinky kryolipolýzy, je dobré se zmínit i celkové léčbě chladem tzv. kryoterapií. Jedná se o moderní rehabilitačně-léčebný postup, jenž má širokou indikační škálu. Jde o to, že tělo na extrémní ochlazení reaguje celkovou mobilizací organismu. Celková kryoterapie je aplikace extrémní teploty nižší než -110°C až -160°C, maximálně však zhruba do -150°C na povrch celého těla po dobu 2-3 minut. Cílem léčby je vyvolat fyziologickou reakci těla na extremní chlad. Hluboký mráz kryoterapie pacientovi neublíží díky tomu, že uvnitř polarium obsahuje pouze upravený suchý vzduch, technicky absolutně zbavený vlhkosti. Nedochází tedy vůbec ke snížení vnitřní teploty těla, prudce a výlučně se však ochladí jeho povrch, což vyústí v obrovské periferní překrvení, urychlení metabolismu a hojivých procesů. Dochází tedy k zvýšení prokrvení a tím zásobení tkání kyslíkem, aktivuje se metabolizmus, odplavují se škodliviny lymfatickou a krevní cestou. Stimuluje se tvorba hormonů podporujících dobrou náladu i ostatních, aktivuje se imunitní systém a protizánětlivé procesy a snižuje se vnímání bolesti. Celková kryoterapie působí na celé tělo a je aplikována po dobu několika málo minut ve speciálních kabinách, zatímco lokální terapie je aplikace mrazu či chladu místně, které se užívá především v kožním lékařství či v revmatologii. Výhodou místní kryoterapie je přesné zaměření na postiženou tkáň a možnost přesného dávkování chladu s ohledem na diagnózu. Výhodou celkové kryoterapie je pak navíc její celkové působení na organismus, tedy účinná regenerace, vyplavování různých hormonů (endorfinů, katecholaminů, protizánětlivých látek) či úprava metabolických procesů. Lokální kryoterapii můžeme rozdělit na dva směry, a to na léčebně - rehabilitační a chirurgický. Léčebně - rehabilitační směr aplikuje chlad lokálně na povrch těla, na místa drobných zánětlivých změn apod., kdežto chirurgický směr ničí patologické tkáně extrémním chladem i například za pomoci sprejů.

Jestliže jste se rozhodli zhubnout za pomoci kryolipolýzy, není nutné držet nějaké další diety, ale pokud to člověk myslí skutečně vážně, je dobré si alespoň trochu upravit jídelníček, aby se tuková tkáň nezačala zbytečně ukládat na jiných nových místech. Dát si po jakékoliv liposukci bůček asi nikdy nebude zrovna to nejideálnější , co můžete udělat. Cena zákroku v kosmetickém salonu nebo lázeňském zařízení se odvíjí podle partie, která má být ošetřena a podle velikosti použité hubice určené ke zmrazování. Pokud se tedy bojíte náročných chirurgických zákroků, dlouhodobé rekonvalescence a bolesti, vyzkoušejte neinvazivní liposukci - kryolipolýzu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10241 (vitejdoma.cz/rodina#9930)


Přidat komentář