Jak na pevné tělo

Kdo z mužů a žen by nechtěl mít pevné tělo bez nadbytečných tukových špíčků. Pevné tělo nepřitahuje jen pohledy druhých, je také symbolem zdraví. A co víc, pokud se dva adepti uchází o pracovní místo s odlišnou tělesnou propozicí, který má větší šanci?

Pokud bude mít před sebou personalista dva uchazeče se stejnou kvalifikací, vzděláním, praxí, ovšem jeden z nich bude disponovat poněkud zavalitější postavou a druhý atletickou, pak s největší pravděpodobností vybere toho druhého. Zní to trochu diskriminačně? Do jisté míry ano. Samozřejmě záleží také na pozici, na kterou se budou daní adepti ucházet.

Abychom se však vrátili zpátky k vysvětlení, proč mají větší šanci o místo štíhlejší lidé. Štíhlý jedinec působí podvědomě na druhé tím, že o sebe pečuje, bude flexibilnější, pohotovější, pracovitější apod. Postava také hraje svoji významnou roli, když hledá muž ženu (a naopak), která bude tou nejvhodnější matkou pro budoucí potomky. A opět to může být nevědomky, tj. v nás zakořeněné, jako v případě vybrání nejvhodnějšího adepta pro pracovní místo.

Dosáhnutí pevné postavy za pomoci cvičení

Co naplat, bez cvičení jen těžko dosáhnete pevného těla. Budete-li dbát na jídelníček se sníženým obsahem tuku a cukru, a především na to, aby Váš výdej byl větší než příjem, zhubnete. Ovšem docílení menší hmotnostní váhy je jedna věc. Bezpochyby budete vypadat skvěle v oblečení, džínech. Bohužel však jen do okamžiku, než si třeba svléknete do plavek. Tělo sice budete mít štíhlejší, ale jako rosol. A pokud ho navíc bude „zdobit“ pomerančová kůže, neboli celulitida, moc příjemný pohled to zcela jistě nebude.

Využití osobního trenéra pro získání pevné postavy

Cvičení v každé podobě je velmi prospěšné, a to nejen pro zdraví, ale také postavu. Jestli Vám jde kromě zpevnění postavy, také o její efektivní vytvarování, pak zvažte možnost oslovení osobního trenéra. Takového** trenéra** najdete třeba ve fitness centru. Takový trenér Vám jednak může sestavit** individuální osobní jídelníček**, ale také připravit cvičební program. Díky němu například docílíte harmonického vyvážení jednotlivých partií těla. Některé ženy například potřebují zvýraznit a vybudovat svalovou hmotu v oblasti ramen. Tímto krokem dosáhnou optického zeštíhlení v oblasti pasu i zadečku.

Zpevnění a zformování postavy na speciálních strojích

Určitě jste již slyšeli nebo četli o rozličných moderních strojích, díky kterým se Vám podaří nejen postavu zpevnit, ale také zeštíhlit, zbavit se celulitidy. Jedním z těchto strojů je například velmi oblíbený VacuShape, pracující na principu podtlaku. Díky němu dochází při cvičení k vyššímu prokrvení tkáně, včetně tukové, k rozproudění lymfatického systému. Při pravidelném cvičení se pak budete moci těšit z cíleného spalování tuku na problémových partiích (bříško, boky, zadeček, stehna, kolena), ze zmírnění až odstranění projevů celulitidy aj.

Kdo z nás je spokojený s vlastním tělem. Můžete si udělat vlastní miniprůzkum. A asi nejspíš nebudete překvapeni tím, že Vám povětšina dotázaných odpoví, že spokojeni nejsou. Někdo má spojené štíhlé, pevné tělo s nevyhnutelným trendem. Jiný se naopak snaží o dosáhnutí dokonalých a pevných křivek z důvodu zdraví a dobrého pocitu. Ať už patříte k jedné nebo druhé skupině, je třeba pamatovat i na to, abyste nezašli do extrémů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10235 (vitejdoma.cz/rodina#9880)


Přidat komentář