Dovolená v zahraničí

V Řecku si dejte pozor na to, co oblékáte. Trnem v oku každého Řeka jsou minisukně v kostele. Koupání bez plavek je v Řecku přísně zakázáno, svléknete-li horní díl plavek, tradiční Řekové také nebudou nadšeni.

Slunné Španělsko - buďte zdráva "seňorita"

Ve Španělsku ženu vždy oslovujte „seňorita”, výraz „seňora” se používá pro starší dámu. Jdete-li na dovolené ve Španělsku do restaurace, je nevhodné se jen tak posadit k prázdnému stolu. Měli byste počkat, až vám číšník ukáže místo, až poté se usaďte. Malé spropitné (zhruba 5%) číšníka potěší. Stejné spropitné je vhodné i pro pokojovou službu.

Řecko a zvyky

V Řecku si dejte pozor na to, co oblékáte. Trnem v oku každého Řeka jsou minisukně v kostele. Koupání bez plavek je v Řecku přísně zakázáno, svléknete-li horní díl plavek, tradiční Řekové také nebudou nadšeni.

V silničním provozu si dejte pozor na hlučnou nekoordinovanou jízdu všech Řeků. Náhlé odbočení bez blinkru patří k řeckému stylu jízdy.

Nabídne-li vám řecká rodina či jednotlivec pozvání, neodmítejte, Řekové to považují za nezdvořilé.

Itálie a zvyky

Chystáte se do Itálie a máte připraven pozdrav „Ciao”? Na to rychle zapomeňte. Raději říkejte „Buon giorno”.

V oblékání platí na Italy elegance. V italském kostele si dejte pozor na nezahalená ramena a nohy. V Itálii také platí, že se zásadně neokřikují děti. Mohou si dovádět, jak se jim zlíbí, Italům to nevadí.

Exotické Thajsko - země masáží

Vchodem do thajských chrámů končí veškerá tolerance. Do chrámů je v Thajsku zakázáno vcházet v příliš lehkém a odhalujícím oblečení. Za neslušné je taktéž považováno líbání na veřejnosti. V thajské restauraci klidně dejte najevo, že vám chutná. Jíst můžete i rukama a snězte vše do posledního sousta - oceníte práci thajských rolníků.

Liberální USA není takové jak se zná

Ačkoli jsou Američané považováni za liberály, nezkoušejte chodit po amerických plážích nahoře bez. V USA je to považováno za velmi pohoršující, v některých státech i trestné. Stejná pravidla platí i pro kouření a pití alkoholu na veřejnosti.

V amerických restauracích si potrpí na vysoké spropitné. Zhruba 15% z účtu bude v pořádku.

  • Ať už vyrážíte na dovolenou do kterékoliv zahraniční země, předem si zjistěte všechny potřebné informace. Vyhnete se trapným situacím a nebudete mít obavu navštívit spoustu zajímavých míst.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10225 (vitejdoma.cz/rodina#6647)


Přidat komentář