Co si sbalit na dovolenou

Na pláž se většinou nelíčíme, obvykle postačí voděodolná řasenka a balzám na rty s UV filtrem. Před dovolenou si můžete rovněž nechat nabarvit řasy od kosmetičky – vydrží vám tmavé celý měsíc.

Čemu dát přednost oblečení či kosmetice?

Dovolená klepe na dveře a vy zase máte strach, abyste na něco nezapomněli. Kufry nejsou nafukovací, ale kterým kosmetickým přípravkům dát přednost?

Co bude stačit na pláž

Na pláž se většinou nelíčíme, obvykle postačí voděodolná řasenka a balzám na rty s UV filtrem. Před dovolenou si můžete rovněž nechat nabarvit řasy od kosmetičky – vydrží vám tmavé celý měsíc. Pro večerní líčení stačí přepudrovat tvář, nanést lesk na rty, popřípadě oční stíny.

Přípravky k odličení

Doma většinou používáme více přípravků k odličování, ale brát si s sebou všechny přípravky asi nebude vhodné. Můžete pořídit přípravek, který odličuje kompletní make-up a zároveň osvěžuje jako tonikum. Některé kosmetické firmy vyrábějí i menší balení.

Kosmetické přípravky a mytí

Opalovaná kůže je citlivější, proto je lepší používat sprchové gely s přísadami olejů a výživných látek. Pro mytí vlasů využijte přípravků dva nebo tři v jednom.

Hydratační krémy

Na dovolenou si vezměte raději krémy, které jste používala už doma. Ideální jsou hydratační krémy a emulze na tělo.

Spolehlivý deodorant

Připravte si na dovolenou spolehlivý deodorant – vhodné jsou zejména deodoranty tuhé. V létě nepoužívejte „těžké“ parfémy, volte raději lehčí nenápadně parfémované vody. Toaletní a parfémované vody s obsahem alkoholu si nikdy nestříkejte přímo na kůži. Působením slunečního záření by se na ni mohly vytvořit tmavší skvrny.

Depilačními a epilačními strojky, ....

Volit můžete mezi elektrickými depilačními a epilačními strojky, vosky. Depilace dámskými holicími strojky je nejjednodušší a vhodná pro všechny partie těla, ale chloupky se musí holit téměř denně.

Nezapomeňte na opalovací krém

Nejvíce používaným přípravkem na dovolené bude jistě opalovací mléko na tělo a obličej s faktorem odpovídajícímu vašemu fototypu kůže. Neměli byste zapomenout také na zklidňující mléko po opalování. Proti popáleninám může posloužit také koncentrovaný přípravek panthenolu. Na dovolené rovněž můžete ocenit repelenty – ubráníte se tak komárům i klíšťatům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10223 (vitejdoma.cz/rodina#6592)


Přidat komentář