Chcete být jako rockeři?

Rocková móda, to dávno nejsou džíny velikosti XXL, seprané volné mikiny a trička. I drsný rocker může být zároveň sexy. Nosí se sportovní svetry a košile se širokým límcem, kožené kalhoty, riflové nebo kožené bundy a mohutné boty.

Chcete být jako rockeři?

Rockeři, pro které je rock nejen oblíbeným hudebním stylem, ale i způsobem života, promítají svou touhu i do svého oblečení a celkové visáže. Z jejich oblečení, účesů i doplňků prostě poznáte, že žijí rockem.

Rocková móda

Rocková móda, to dávno nejsou džíny velikosti XXL, seprané volné mikiny a trička. I drsný rocker může být zároveň sexy. Nosí se sportovní svetry a košile se širokým límcem, kožené kalhoty, riflové nebo kožené bundy a mohutné boty. Vyhněte se sepranému či roztrhanému oblečení a dbejte na čistotu. Že by měli rockeři smrdět je jen mýtus odpůrců čistoty.

Drsní rockeři

Drsní rockeři se většinou pyšní dlouhým hárem, o které ale většinou příliš nepečují. Zbytečně tak stírají rozdíl mezi rockerem a vandrákem. Pokud chcete být opravdu „in” rocker, pravidelně docházejte na zastříhávání konečků, používejte kondicionéry a balzámy.

Dotvořte image rockera doplňky

Celkovou image rockera dotváří doplňky. Ozdobné špendlíky, cvoky a nášivky mohu zdůraznit rockovost vašich kalhot či bundy. Dobře padnoucí rifle či kalhoty doplňte koženým páskem s mohutnou sponou nebo ozdobnými řetězy. Oblíbenou barvou rockerů je sice černá, ale můžete si dovolit i jinou barvu s výjimkou pastelových.

Módní ikony mladých rockerů

Pokud hledáte tipy pro svou image u rockových hvězd, nevyčerpatelnou studnicí inspirace vám bude Bono Vox, Mick Jagger, Pepa Vojtek nebo Petr Kolář. Módní ikonou mladých rockerů je také finalista třetí řady SuperStar – David Spilka.

Historie rockového odívání

Historie rockerského odívání sahá do 60. let ve Velké Británii. Tehdy spolu zde soupeřily dvě špičkové hudební skupiny – The Mods a The Rockers. Skupiny se snažily od sebe co nejvíce odlišovat. Rockers byli na rozdíl od Mods chudí a žili ve špatných podmínkách. Vysmívali se svým soupeřům, že jsou zženštilí a vytvořili si vlastní módu kožených bund a vysoko nagelovaných vlasů. Jezdili na motorkách, ale nebyli tak divocí, jak se na první pohled zdálo. Nefetovali ani neměli potřebu se opíjet. Šlo jim jen o to jít proti proudu a mít drsný vzhled. Láska k rockové hudbě a touha odlišovat se rockerům zůstala dodnes.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10228 (vitejdoma.cz/rodina#8049)


Přidat komentář