Autoškola

Nebýt v dnešní době mobilní ať už pro osobní, nebo pracovní život je takřka nemyslitelné. I když je možné využívat městské, meziměstské dopravy (trolejbus, autobus, metro, vlak, taxi), auto pro nás představuje nejflexibilnější způsob přemístění.

Dosáhli jste věku, kdy se již můžete účastnit kurzů pro** získání řidičského oprávnění? Nebo jste již nějaký ten rok výdělečně činní? Ani v jednom z případů nepotřebujete řidičský průkaz**? Do školy, či do práce to máte pár kroků, či využijete městkou hromadnou dopravu? Ovšem nikde není psáno, že situace bude takto neměnná.

Výhody vlastnění řidičského oprávnění příslušné skupiny

Do auta, které máme zaparkované v blízkosti domu, stačí jen nasednout a valit na potřebné místo. U využití městské a meziměstské dopravy je to již horší. Rozhodně jen hrstka z nás má to štěstí, dá-li se to tak říci, že bydlí v těsné blízkosti nádraží (autobusové, vlakové), zastávky městské hromadné dopravy apod. Většina z nás naopak musí překonat větší, či menší vzdálenost, než se vůbec dostane do zvoleného dopravního prostředku. A ruku na srdce, komu někdy neujel vyhlédnutý spoj? A také jste jistě zažili situaci, že jste Vás čekalo důležité jednání (zkouška, výběrový pohovor, školení aj.) a venku zrovna pršelo. No a než jste vůbec dosedli do sedačky autobusu, vlaku, tak jste byli promáčení, v botách Vám čvachtalo. A to rozhodně nikomu na image a sebevědomí nedodá.

Již jen z těchto důvodů aut na silnicích přibývá. Díky nim se totiž rychle a bezpečně (řídíme-li tak všichni) dostaneme z místa A na místo B. Nemusíte se nijak stresovat, že Vám ujede spoj. Nemusíme se obávat, že promokneme, nachladneme apod.

Patříte k těm, kteří ještě nemají řidičský průkaz? Nebo jste tzv. řidičem v záloze, kdy sice máte platné řidičské oprávnění, ale prostě neřídíte? Pak je možná čas s tím něco udělat, nikdy nevíte, kdy se Vám bude hodit, že budete moci řídit.

Typy řidičských oprávnění

Řidičské oprávnění skupiny B je bezpochyby nejvíce poptávaným řidičským oprávněním. A v podstatě se není ani čemu divit. S osobním automobilem se totiž dostaneme prakticky všude. Ovšem kromě řidičského oprávnění skupiny B, je možné si udělat také řidičská oprávnění skupin A, A1, AM, B, B1, B+E, C, C1, C1+E, C+E, D, D1, D1+E, D+E, T.

Co Vás čeká a nemine v autoškole

Budete si dělat řidičské oprávnění skupiny B, nebo některé jiné? Každý kurz však obsahuje, jak teoretickou, tak praktickou část.

Při teoretické části budete seznámeni s předpisy, které se vztahují k provozu auta. Také se dozvíte nezbytné informace o údržbě auta, zásad bezpečnosti při samotné jízdě, kurzu první zdravotnické pomoci.

U praktické části kurzu Vás čekají jednotlivé jízdy autem s vyškoleným instruktorem. Před tím však absolvujete nějakou tu hodinu na důmyslném trenažéru. Součástí praktického výcviku je také údržba auta, kdy si například zkusíte výměnu kola.

A po absolvování teoretické a praktické části následuje tzv. lámání chleba v podobě závěrečné zkoušky.

Nikdy nevíte, kdy Vám přibudou pracovní povinnosti, a Vy budete muset v rámci zaměstnání usednout za volant. A také být v dnešní době u jednoho zaměstnavatele, od vychození školy, po důchodový věk, je skutečně výjimkou. Naopak není nic neobvyklého, že dojde ke změně zaměstnání po dvou, třech letech. A byla by jen škoda, nechat si uniknout zajímavé pracovní místo z důvodu, že nesplňujete pouze jeden z požadavků potenciálního zaměstnavatele – být aktivním řidičem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10237 (vitejdoma.cz/rodina#9885)


Přidat komentář