Žádost o ruku

Jste-li zastáncem tradic, po vyslyšení odpovědi „ano” budete muset připravit zásnuby. S přítelkyní se domluvte na zorganizování malého slavnostního obřadu s obědem pro rodiče, nejbližší příbuzné a přátele.

Doporučujeme :

  • Svatební salon Daniela Trutnov : Ve svatebním salonu Daniela najdete nejen svatební a společenské šaty, ale také pánské obleky, oblečení pro družičky, mládence a veškeré svatební doplňky.

Jak požádat o ruku

Pokud toužíte po opravdu originální žádosti o partnerčinu ruku, připravte nějakou romantickou chvíli. Miluje koně? Požádejte ji o ruku po romantické projížďce na koních. Nemusíte nutně pokleknout, jak je zvykem, žádat svou milou o ruku můžete i v sedě či ve stoje.

– např. večeři při svíčkách ve špičkové restauraci (kterou rezervujete jen pro vás dva) nebo na zámku, piknik na rozhledně či na kopci při západu slunce. Popřemýšlejte, co má vaše přítelkyně ráda a podřiďte tomu svůj zásnubní plán.

Zasnoubení

Jste-li zastáncem tradic, po vyslyšení odpovědi „ano” budete muset připravit zásnuby. S přítelkyní se domluvte na zorganizování malého slavnostního obřadu s obědem pro rodiče, nejbližší příbuzné a přátele. Zasnoubení může hostům oznámit snoubenec nebo otec nevěsty, který povstane a připije si na vaši počest. Po oznámení věnujte budoucí nevěstě kytici a navlékněte jí zásnubní prsten. Menší kytici darujte také matce nevěsty, vaší budoucí tchýni.

Zásnubní prsten

Zásnubní prsten vybírejte velmi pečlivě, neboť jej bude nevěsta ukazovat všem zvědavým očím. Překrásné jsou prstýnky z platiny, bílého nebo žlutého zlata. Zásnubní prsten by měl mít vždy jeden nebo i více bílých kamínků. Velikost prsteníčku změřte nejlépe podle prstýnku, který již na tomto prstu vaše snoubenka nosí. Na vnější část prstenu můžete u zlatníka nechat vyrýt datum zasnoubení a vaše jména.

Doporučujeme :

  • Svatební salon Daniela Trutnov : Ve svatebním salonu Daniela najdete nejen svatební a společenské šaty, ale také pánské obleky, oblečení pro družičky, mládence a veškeré svatební doplňky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10206 (vitejdoma.cz/rodina#8021)


Diskuze a zkušenosti

Nathan | 09.12.2014 12:47
Good point. I hadn't Good point. I hadn't thouhgt about it quite that way. :)

Jiří25 | 16.09.2015 18:00
První zasnoubení a pak po druhé s rodiči Děkuji za pěkný článek. Pokud chci přítelkyni požádat o ruku v soukromí a pak i před rodiči oficiálně, mohu jí již při prvním požádáni o ruku dát kytici růží? Jaký je běžný počet? Má ráda růže a tak bych jí chtěl dát kytici, ale nechci to s počtem zase moc přehánět. Myslíte, že něco podobného jako je http://www.prsteny.cz/zasnubni-prsten-model-love-040-3 je vhodné? Mám rád jednoduchost a přítelkyně nenosí zatím žádné prsteny, tak si neumím představit, jaký by se jí líbil, ale chci jí koupit s briliantem.

Kamila | 02.11.2015 19:21
Ach, teraz som dovolala s kamarátkou, ktorá mi povedala, že mali zásnuby vo Vysokých Tatrách :) Síce tam musela byť riadna zima, ale oni sú také športové tipy, takže verím, že to bola romantika na pravom mieste. Už sa ma pýtala aj, či neviem niečo poradiť skrz prstienky, tak ďakujem za tip na prsteny.cz, určite jej túto informáciu predám :) Už teraz sa teším na tie detaily, čo mi porozpráva a som zvedavá na ten prstienok ;) Mám riadnu radosť ;)

Tomáš | 30.11.2015 07:48
dobré ráno dámy...já se chystám požádat přítelkyni o ruku na silvestra na horách kde bude parta nejbližších přátel a doufám že ji prstýnek co mi pomohla vybrat její nejlepší kamarádka u pana Rýdla v klenotnictví úpně ohoromí...Už jsme se sice párkrát o svatbě a rodině bavili ale vždycky tak nějak okrajově, tak doufám, že mi nedá na začátku roku 2016 košem!!!


Přidat komentář