Vzplanutí na první pohled

V náhodných vztazích není partner v životě to nejdůležitější – bývá obvykle až na druhém místě za kariérou. Někdo si chce zase užít víc vztahů s různými lidmi, než se nadobro usadí s jedním.

Náhodné vzplanutí

V náhodných vztazích není partner v životě to nejdůležitější – bývá obvykle až na druhém místě za kariérou. Někdo si chce zase užít víc vztahů s různými lidmi, než se nadobro usadí s jedním.

Náhodné vztahy

Člověk musí být skutečně silná osobnost, aby se vyrovnal s vědomím, že není pro milence na prvním místě. Na druhou stranu někteří lidé jsou v takové nouzi, že navazují příležitostné vztahy na základě toho, že je lepší něco nežli nic.

 

Jsou též jedinci, kteří žijí natolik přítomností, že oceňují to, co mají, a chtějí, aby věci zůstaly tak, jak jsou, ať je vztah jakkoli okleštěný. Není divu, že náhodné vztahy mají menší výdržnost než ty závazné. Obecně se však vztahy mohou měnit a taky se mění – partner se může jednoho rána probudit a zjistit, že práce není všechno a že by rád strávil víc času s vámi. Ženatí muži a vdané ženy opouštějí své partnery, aby svůj život spojili s původně náhodnou známostí.

Práce nad rodinu

Dnes se zcela běžně stává, že pro muže i ženy je prvořadá profese, takže jim zbývá málo času na udržení milostného vztahu. Lásku a sex omezují na víkendy nebo příležitostná setkání v klubech, možná s někým, kdo je v obdobné situaci. Řada kariéristů se spoléhá na seznamovací agentury, které nabízejí „přátele k okamžitému použití” a potencionální sexuální partnery, protože tím chtějí ušetřit čas.

 

Když se času nedostává, musí se vztah vyvíjet velmi rychle – dochází k rychlé výměně informací a události jsou zhuštěné. To může být úžasně vzrušující, ale taky pěkně sžíravé, když objevíte někoho skutečně velmi přitažlivého, o kom však víte, že vám patří jen v příslušnou chvíli.

 

Společně strávený víkend je nabitý vzrušením z nového a zároveň frustrací a někdy i obrovskou bolestí, protože víte, že takovou vášnivost už nezažijete. V takových vztazích se dost často po delší době stává, že se najde někdo, koho by byla velká škoda ztratit. Když k tomu dojde, jeden z partnerů svůj život obyčejně výrazně přizpůsobí a udělá všechno proto, aby se vměstnal do profesního časového programu druhého.

Aktivity mimo rodinu

Máte-li už svá léta a žijete sami, zbývá kolem vás jen velmi málo svobodných mužů či žen, kteří by byli vhodnými partnery. Díky tomu se často stává, že se dáte dohromady s člověkem se závazky, ať už chcete nebo nechcete. Skutečně málokdo aktivně touží po tom být tím „druhým”, přesto vzrůstá počet mužů a žen, jimž to v podstatě vyhovuje.

 

Přes veškeré trápení, například že netrávíte s partnerem víkendy nebo že vztah postrádá intimitu, kterou přináší každodenní život, má tenhle model řadu výhod. Oba se vidíte pouze z té lepší stránky a vzhledem ke spoustě hodnotného času, který máte mezi návštěvami jen pro sebe, si partnera při oněch vzácných příležitostech strávených spolu velice vážíte. Kromě toho máte víc času na přátele, nejste pohlceni rodinným životem a můžete věnovat víc času a energie kariéře.

 

Třebaže se mimomanželské vztahy dobou trvání liší, průměrně takový románek vydrží tři roky, i když v mnoha případech značně déle. Je zajímavé, že počet rozvodů dvojic, které se vezmou po delším spolužití takhle napolovic, je vysoký.

Samotné okolnosti

Hormony mají ve zvyku útočit v určitých obdobích, někdy nepatřičně a proti vaší vůli. Často se to stává ve společnosti, kde hraje významnou roli alkohol, který odstraňuje zábrany, nebo s kolegy v práci, s nimiž velmi úzce spolupracujete. Kromě toho je dokázáno, že setkání v krizových situacích navozuje atmosféru vedoucí k sexu.

 

Některé společně prožité zkušenosti, například let v záchranářském vrtulníku nebo jízda přeplněným výtahem stačí k tomu, aby se zcela neznámí lidé po takové události do sebe zamilovali a vášnivě a náruživě pomilovali. Sexuální touha je zřejmě přirozenou reakcí na adrenalin vyplavený za těchto mimořádných podmínek.

 

Ať už jsou samotné okolnosti takového náhlého a neočekávaného chtíče jakékoli, snažte se zabránit pocitům zahanbení, zejména pokud se nikomu nic nestalo. Zážitek berte jako další zkušenost a řekněte si, že život jde dál.

Základní pravidla

Chcete-li přežít náhodný vztah s neporušeným egem, dodržujte několik obecných pravidel:

 

  • Naučte se žít v pohodě sami se sebou bez závislosti na druhém. Hodnoťte se podle toho, jak dobře se cítíte v právě přítomném okamžiku, a ne podle toho, jaký vztah k vám má partner.
  • Dejte pozor, abyste na partnera nedělali nátlak. Pokud nereaguje na telefonáty nebo maily, neberte to katastroficky, ale chápejte to jako jeho zaneprázdněnost.
  • Snažte se rozpoznat chvíle, kdy ten druhý potřebuje mimořádnou pozornost, a maximálně tomu přizpůsobte svůj program, abyste mu ji mohli poskytnout.
  • O náhodném vztahu smýšlejte pozitivně a soustřeďte se na další stránky svého života, jako jsou rodina, přátelé, práce a záliby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10190 (vitejdoma.cz/rodina#5172)


Přidat komentář