Výběr snubních a zásnubních prstenů

K svatbě patří neodmyslitelně nevěsta, ženich, svatební šaty, dort, ale také prsteny, jako symbolika manželství. Výběr jak zásnubních, tak snubních prstenů je vskutku bohatý. Pro výběr těch pravých si vyčleňte minimálně jedno odpoledne.

Doporučujeme:

  • Zlatnictví a klenotnictví Intervega-BRILANT, a.s.Firma zůstává věrná v mezích možností tradiční ruční umělecké ** výrobě šperků.Vyhoví širokému spektru zákazníků, od drobných stokorunových prací až po statisícové zakázky.Pyšní se vlastní brusírnou **drahých kamenů a disponují nejmodernějšími technologiemi.S jakýmkoliv přáním co se týká výrobou šperků, kontaktujte zlatnictví p.Patricka Požára.

** **

Ať už se vydáte do kamenné prodejny, k soukromníkovi nebo zabrouzdáte ve virtuálním světě na internetu, budete nejspíš překvapeni širokou nabídkou zásnubních a snubních prstenů. Budete si moci vybírat nejen z několika materiálů, ale také zdobení a nespočet vzorů.

Obliba snubních, zásnubních prstenů z různých materiálů

Bílé zlato v současné době bezpochyby vévodí, jak v případě** zásnubních, tak snubních prstenů**. Ovšem pozadu nezůstává ani žluté zlato, kombinace bílého a žlutého zlata, platina, chirurgická ocel a stříbro.

Kameny jako součást zásnubních i snubních prstenů

Jak zásnubní, tak snubní prsteny mohou být ozdobené zirkonem, diamantem nebo briliantem. Obliba zirkonu je velká. Je totiž cenově dostupnější, oproti diamantu a briliantu. Navíc, je-li zirkon kvalitně zpracován, tak laik rozhodně nepozná, že se nejedná o briliant. Zirkonem je možné osázet jak prsten ze stříbra, tak chirurgické oceli, platiny, zlata.

Luxusnější variantou pro** prsteny** je bezpochyby diamant, který odráží světlo z jedné své fasety na druhou a horní částí kamene ven. To, zda je diamant dokonale vybroušený, poznáte dle toho, že se po celém svém obvodu třpytí. Oproti tomu nekvalitně zpracovaný diamant je kalný a sklovitý.

Třetí možností je osazení prstenu briliantem, který je v podstatě diamantem, ovšem vybroušeným do kulatého brusu. Jak diamant, tak briliant se používá povětšinou jen do prstenů ze zlata. Asi těžko byste našli na trhu například stříbrný prsten s diamantem.

Zásnubní prsteny

„Klasický“, dá-li se to tak říci, ovšem nadčasový, styl zásnubního prstenu tvoří kroužek, například z bílého zlata, osázený jedním zirkonem, briliantem nebo diamantem. Ovšem není výjimkou, že kameny jsou umístěné po celém obvodu prstenu, v řadách. Zásnubní prsten může být i zcela atypického tvaru, kdy na první pohled nemusí být zřejmé, že se vůbec o zásnubní prsten jedná. Půjdete-li za uměleckým zlatníkem, může Vám vyrobit vskutku nevšední zásnubní, ale i snubní prsten.

Snubní prsteny

I při volbě snubního prstenu máte na výběr z celé škály možností a vzorů. Dáváte přednost jednoduššímu stylu s jednou vyrytou drážkou, nebo Vás spíše zaujme možnost rozličných ornamentů? Nebudete mít problém s počtem nabízených snubních prstenů, spíše naopak. Budete možná bezradně sedět před několika platy, které Vám zlatník předloží na výběr.

I když je na trhu nepřeberné množství snubních prstenů, není výjimkou, že někdo upřednostňuje čistě jednoduchý styl, tj. hladkou linii prstenů, bez jakéhokoli ozdobného vzoru.

Nákup zásnubních, snubních prstenů přes internet

Řada z nás si zvykla nakupovat přes internet. Takový způsob nákupu je totiž pohodlný, rychlý a zboží Vám dodají až před dveře bytu, domu. Na internetu se dá pořídit prakticky vše, od potravin, po oblečení, elektroniku, po vybavení bytu, stavební materiál. I zásnubní a snubní prsteny je možné si přes internet pořídit. Pokud zrovna nezvolíte** levnější variantu prstenů,** například ze stříbra, dobře volte e-shop, ve kterém si prsteny pořídíte. Problém může spočívat v kvalitě použitého materiálu. A Vy si zase můžete objednat prsteny větší, či menší velikosti, než potřebujete. Na druhou stranu je však možné prsteny bez udání důvodů, tak jako jiné zboží zakoupené přes internet, vrátit do čtrnácti dnů.

Pro někoho představuje** zásnubní a snubní prsten** „pouze“ ozdobu ruky. Jiný se prstenem naopak chlubí, že je zasnoubený, či ve svazku manželském. Další zase dává prstenem najevo své bohatství a movitost. Ať tak, či onak, prsteny jsou bezpochyby krásnou dominantou každé ruky.

Doporučujeme:

  • ** **Zlatnictví a klenotnictví Intervega-BRILANT, a.s.Firma zůstává věrná v mezích možností tradiční ruční umělecké ** výrobě šperků.Vyhoví širokému spektru zákazníků, od drobných stokorunových prací až po statisícové zakázky.Pyšní se vlastní brusírnou **drahých kamenů a disponují nejmodernějšími technologiemi.S jakýmkoliv přáním co se týká výrobou šperků, kontaktujte zlatnictví p.Patricka Požára.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10210 (vitejdoma.cz/rodina#9897)


Přidat komentář