Svatební šaty

Se svatbou je spojena celá řada zařizování, od vybrání obřadního místa, hostiny, kapely, až po svatební šaty. Svatebních šatů je velká spousta, ale ty pravé rozhodně poznáte. Jakmile je spatříte, nebo si je obléknete, budete vědět, že to jsou „ony“.

Doporučujeme:** **** **

  • Svatební salon Daniela Trutnov : Ve svatebním salonu Daniela najdete nejen svatební a společenské šaty, ale také pánské obleky, oblečení pro družičky, mládence a veškeré svatební doplňky.

Některé** nevěsty** touží po nadýchaných, zdobených šatech, jiné po jednoduchých, splývavých, další po nevšedních krátkých, volánkových atd. Svatebních šatů, co do typů, ale i barev je celá řada. Jistě si ty pravé šaty najdete i Vy.

Nejedna nevěsta, však ze svých vyhlédnutých šatů upustila. Jinak totiž šaty vypadají na fotce, a jinak pak oblečené v reálu. Svatební šaty si můžete zakoupit i přes internet, ovšem bez zkoušení je to značný risk. Nemusí Vám pak vůbec sedět.

Značkové svatební šaty a šaty šité dle předlohy

Některé světoznámé** značky svatebních šatů** jsou nevěstami velmi vyhledávané a žádané. A není se čemu divit. Tyto šaty jsou precizně zpracovány do sebemenšího detailu, jsou noblesní, vzdušné a elegantní v každém ohledu. K takovým značkám patří bezpochyby například Pronovias, La Sposa, St. Patrick, Justin Alexander aj.

U šitých šatů dle originálu hodně záleží na zručnosti dané švadlenky, a také na použitém materiálu. Model šatů totiž může vypadat zcela odlišně, když na něj bude použit nevhodný, nebo zcela odlišný materiál. A také je třeba počítat s tím, že do sebemenšího detailu ušité šaty nebudou totožné s originálem. Sice může mít švadlenka šaty nafocené apod., ale přesný střih mít zcela jistě nebude. Střihy si každá z dílen světoznámých tvůrců přísně střeží. A to neplatí jen u svatebních šatů.

Ušité šaty však mají i své výhody. Nemusíte je totiž za dva, tři, čtyři dny vracet, budou prostě Vaše. A také je můžete prodat jiné nevěstě, čímž se Vám do určité míry vrátí náklady za jejich pořízení.

Půjčovné u svatebních šatů

Zalíbí-li se Vám některé z šatů zvučných značek, je však třeba počítat s vyšším půjčovným, než například u šatů méně známých značek. Na druhou stranu, která z nevěst by si nechtěla připlatit za luxus, i když jednodenní. Která z nevěst by se nechtěla cítit jako dáma, princezna. Která z nevěst by nechtěla všechny zaujmout a být středem pozornosti.

Ale co naplat,** svatba** jako taková není korunovou záležitostí a něco stojí. Nevěsty, které nechtějí, nebo nemohou investovat požadovanou částku za půjčovné, volí jinou alternativu. Nechtějí-li se vzdát šatů známé značky, nechají si je ušít. Na jednu stranu je to trochu riskantní krok. Pokud totiž šití nedopadne zrovna nejlépe, co naplat, šaty budou již Vaše. Kdežto ve svatebním salónu si můžete vyzkoušet tucet šatů, pak se rozhodnout, a také si je nechat upravit (zabrat, založit apod.).

Doba zápůjčky svatebních šatů

Rozhodnete-li se pro zapůjčení svatebních šatů ze svatebního salónu, pak budete mít Vámi vybrané šaty na dobu třech až sedmi dnů. Konkrétní doba záleží na příslušném salónu. V některých případech je možné mít šaty delší dobu, a to v případě, že hned po Vás je nemá zamluvené jiná nevěsta.

Ať už si vyberete pro Váš den jakékoli šaty, a nemusí být zrovna sněhobílé, užívejte si ho naplno. Se zařizováním má každá nevěsta plno starostí, i když příjemných. A věřte, že jakmile nadejde onen „velký den“, uteče tak velmi rychle. Uděláte-li si ho hezký, bez stresu, honění a neustálého sledování, aby vše klaplo, jak máte nalajnováno, budete na něj všichni rádi dlouho vzpomínat. Budete mít vzpomínky, které hned tak nevyblednou.

### Doporučujeme:** **[** **](http://www.salondaniela.ic.cz/ "Svatební salon Daniela Trutnov") - [**Svatební salon Daniela Trutnov :**](http://www.salondaniela.ic.cz/ "Svatební salon Daniela Trutnov") Ve **svatebním salonu Daniela** najdete nejen svatební a společenské šaty, ale také pánské obleky, oblečení pro družičky, mládence a **veškeré svatební doplňky.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10209 (vitejdoma.cz/rodina#9879)


Přidat komentář