Přechozený vztah

Po určitém období se můžete ocitnou ve fázi, kdy nemáte důvod, proč se s partnerem rozejít, ale zároveň ve vztahu chybí šťáva a nastupuje stereotyp. Nemáte už ani chuť se svým partnerem něco probírat.

Pocit oddálenosti

Přechozený vztah je ta fáze společného soužití, kdy se oba partneři cítí dobře, ale je pro ně těžké v soužití pokračovat.

Důvody pocitu oddálenosti

  • Víte o sobě téměř všechno

Chodíte spolu několik let a znáte se naprosto dokonale. Víte přesně, co váš partner v příští chvíli řekne a znáte dokonale všechny jeho historky. Ale právě proto už vám leze na nervy, když je slyšíte po stopadesáté. Pomalu vám začnou vadit i drobnosti a uvažujete, jestli má vůbec smysl s vaším partnerem zůstat.

  • Záchrana vztahu

Pokud ví vše o vaší minulosti, snažte se zahalit do závoje tajemství alespoň přítomnost. Věnujte se nejen jemu, ale i svým vlastním aktivitám a dělejte se vzácnou. Nechte si pro sebe v životě alespoň jednu oblast, do které necháte partnera nahlédnout třeba jen za odměnu. A nesvěřujte se příteli s detaily svých minulých vztahů.

  • Svatba v nedohlednu

Po několikaletém chození už toužíte po snubním prstýnku a váš partner nechce o svatbě ani slyšet. Můžete mít pocit, že to s vámi nemyslí vážně, což nemusí být vždycky pravda. Pokud už ale toužíte po pětičlenné rodině a on není zrovna rodinný typ, riziko rozchodu je vysoké.

  • Záchrana vztahu

Protože stojíte na mrtvém bodě a potřebujete se ve vztahu dostat někam dále, je třeba učinit nějakou změnu. Pro společné bydlení nebo pro dítě se ale musíte rozhodnout oba. Pokud spolu jste ale jen ze zvyku a z pohodlnosti a necítíte k sobě nic, co by stálo za záchranu vztahu, není důvod, proč v něm dále setrvávat.

  • Nekomunikujete spolu

Po určitém období se můžete ocitnou ve fázi, kdy nemáte důvod, proč se s partnerem rozejít, ale zároveň ve vztahu chybí šťáva a nastupuje stereotyp. Nemáte už ani chuť se svým partnerem něco probírat. Podřizujete se jeden druhému, jen aby jste spolu nemuseli komunikovat.

  • Záchrana vztahu

Vzájemná lhostejnost je příznakem rozpadajícího se vztahu. Pokud se nepřinutíte a nepromluvíte si o tom, co od vztahu očekáváte, dříve nebo později se stejně rozejdete.

  • Nedostatek vzrušení

Přitažlivost, kterou jste k sobě cítili na začátku vztahu, je pryč. Milování vnímáte jako povinnost a při sexu myslíte na cokoliv, jen ne na svého partnera.

  • Záchrana vztahu

Vašeme vztahu chybí zpestření. Zavažte sobě nebo svému milému oči šátkem, oblečte se do kostýmu odvážné školačky, zkrátka vymyslete cokoliv, co přinese do vaší ložnice inovaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10202 (vitejdoma.cz/rodina#7071)


Přidat komentář