Láska a její etapy v životě

Ať už chceme, nebo nechceme – euforie z lásky trvá podle odborníků necelý rok. Pak láska dostává zpravidla jinou podobu. Buď se vztah přehoupne do důvěrného partnerského soužití, nebo končí euforie z poznaného.

Na začátku je všechno krásné

Na počátku musí být vždy nějaký impulz, proč se dva lidé dají dohromady a rozumí si. Při seznamování se dva lidé nejen navzájem „testují”, aby se lépe poznali, ale také jsou především zaslepení láskou k druhému. A tak se dají překousnout větší či menší nedokonalosti. Vždyť, jak se často říká, láska je slepá (alespoň do určité doby).

Euforie z lásky

Ať už chceme, nebo nechceme – euforie z lásky trvá podle odborníků necelý rok. Pak láska dostává zpravidla jinou podobu. Buď se vztah přehoupne do důvěrného partnerského soužití, nebo končí euforie z poznaného. Říkáme tomu, že pomíjí zamilovanost a nastává pevnější láska. V této fázi nám může začít na druhém vadit i to, co se nám dříve líbilo.

Osudová přitažlivost

Jak to udělat, aby láska co nejdéle trvala? Pokud nebudeme „létat” ze vztahu do vztahu a prožívat neustálou nekritickou zamilovanost s přihlouplými úsměvy, pak se musíme rozloučit s bezmezným nadšením pro druhého. Ne nadarmo se říká, že za osudovou přitažlivost může chemie. Kdybychom se rozhodovali s chladnou hlavou, nejspíš by plno pevnějších partnerských vztahů nevzniklo.

Postupný vývoj a změny partnera

Důležité je uvědomit si, že každý člověk se časem mění a vyvíjí, i když si to úplně neuvědomujeme. Pokud však již při prvním oťukávání vidíme věci, které nám na partnerovi vadí, pak bude lepší zvážit to, zda se do vztahu vůbec pouštět.

Sebeúcta sama sebe, ale i druhého

Na to by chtěl znát odpověď asi každý. Bohužel nejde pro nic vytvořit univerzální zobecnění. Základem je především hledat v partnerském vztahu kompromisy, mít porozumění pro (zanedbatelné chyby) druhého, ponechávat si vlastní prostor a vážit si sebe navzájem.Kupte krásnou kytici, udělejte si občas romantický večer při svíčkách nebo si najděte čas pro společné výlety. Teprve potom může dojít k trvalejšímu a pevnému partnerskému soužití. Rozhodně nezapomínejte na romantiku a nenechte ji, aby se úplně vytratila.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10193 (vitejdoma.cz/rodina#5966)


Přidat komentář