Zeštíhlující plavky

Čas od času se vrací módní vlna plavek typu dresu, která přináší modely „sešněrované” až ke krku, jindy s plnou hladkou partií hrudníku vsazenou do „obojku” - anebo ještě hůř nabranou kolem krku, což vytvoří bohaté řasení těsně pod bradou.

Pokud je krátký krk

Čas od času se vrací módní vlna plavek typu dresu, která přináší modely „sešněrované” až ke krku, jindy s plnou hladkou partií hrudníku vsazenou do „obojku” - anebo ještě hůř nabranou kolem krku, což vytvoří bohaté řasení těsně pod bradou. Všechny tyto styly jsou špatnou zprávou pro krátké krky a dvojité brady, neboť přitáhnou pozornost přesně do „narušené” oblasti.

  • Řešení

Setrvejte u výstřihů ve tvaru „V” nebo „U”. Dámám s nevelkým poprsím doporučuji také modely bez ramínek.

Pokud máte široká ramena

Široká ramena jsou u plavek výhrou, a zejména když nesete většinu váhy v horní polovině, pomohou vyvážit a zeštíhlit kypřejší dolní tvary. Pokud jsou však až příliš široká a masitá, vyhýbejte se ramínkům posazeným dál ke stranám a jakýmkoliv ozdobným prvkům (mašlím, knoflíkům atd.) na ramenou.

  • Řešení

Pro zúžení jsou neúčinnější modely s pásky kolem krku, neboť šikmá linie ramena „rozkrojí”. Nezanedbávejte ani hluboké výstřihy, které posunou pozornost níž. Ve stejném stylu važte kolem krku rovněž zavinovací sukně (sarongy).

Pokud máte větší podprsí

O vás je už velmi dobře postaráno. Trh nabízí řadu modelů s vsazenými podprsenkami a košíčky nejrůznějších velikostí. Vyvarujte se zejména plavek z tenkých materiálů s úzkými ramínky a bez vyztužené prsní partie - nebo snad chcete riskovat, že se vám poprsí rozplácne až k pasu?

  • Řešení

Hledejte plavky s výztuží a širokými ramínky, které náležitě podepřou prsa. Vyzkoušejte také modely v „převinovacím” stylu anebo se šikmým vzorem překříženým v prsní partii. Výborně zapracuje rovněž kombinace tmavé barvy v horní třetině se světlejším odstínem nebo svislým vzorem v dolních dvou třetinách. Zavinovací sukni (sarong) važte zásadně klasicky kolem boků.

Pokud máte kratší tělo

Zapište si za uši, že dvojité plavky váš drobný nedostatek zbytečně zdůrazní a navíc opticky rozšíří pas a hrudník. Abyste vypadala štíhlejší, snažte se protáhnout partii bránice. Proto se vyhýbejte plavkám s vodorovnými detaily (zejména pásky!) v linii pasu.

  • Řešení

Ideální řešení představují jednodílné plavky bezpodmínečně s výztuží, která nadnese prsa co nejvýš. K prodloužení těla si vezměte na pomoc svislé linie: vzory, švy, řadu knoflíčků atd.

Dále se skvěle osvědčily modely princesového střihu s kontrastními bočními díly, které úspěšně zúží pas. K dosažení prodlužovacího a zeštíhlujícího efektu važte zavinovací sukně (tzv. sarongy) v podpaží. Čtvercový výstřih s širšími ramínky a princesový střih - zvlášť když pro boční díly použijete výrazně kontrastní materiál - prodlouží krátké tělo.

Jaké si vybrat plavky ns široké boky / velké břicho / velké pozadí

Do těchto partií se - bohužel - obvykle soustředí většina nadváhy. Nechcete-li, aby vaše sebevědomí příliš utrpělo, vyhýbejte se plavkám ze světlých a lesklých materiálů, které nejenže obtáhnou každičký záhyb a „pneumatičku”, ale ještě vás rozšíří o několik centimetrů! Rovněž zdůrazňování dolní poloviny pásky či vodorovnými ozdobnými prvky zbytečně zhorší situaci.

  • Řešení

Jednodílné plavky se stahovací výztuží v břišní partii mají moc šněrovačky. Snažte se odsunout dolní polovinu „do stínu” pomocí tmavých matných materiálů nebo svislých či šikmých vzorů (vše rovněž zeštíhluje!). Světlejší a zářivější odstíny pak „vynesou na světlo” vaše přitažlivější vyšší sféry. Široko od sebe posazená ramínka srovnají horní a dolní proporce. Dobře vypadají i sukénkové styly - zdůrazňuji splývavé a nikoli vypůjčené z „Labutího jezera”! Zavinovací sukně (sarongy) aranžujte šikmo, neboli na jedné straně posazené kousek nad pasem s uzlem níž na opačném boku.

Pokud máte menší postavu

Jestliže jste malé a máte nějaké to kilo navíc, zapomeňte na dvoudílné plavky: několik vodorovných předělů vás zmenší a rozšíří. A nechcete-li už tak dost krátké nohy „ukrojit” o několik centimetrů, odolejte plavkám s nohavičkami, a to jak úzkými přiléhavými, tak v „boxerském” sexy-stylu Calvina Kleina!

  • Řešení

Plavky s výrazným svislým členěním nebo vzorem vám báječně přidají na výšce. Vysoko vystřižené nohavičky prodlouží nohy. Potíže nastanou, máte-li silná stehna a kypré boky, které určitě nechcete vystavovat: zde dejte přednost středně vystřiženým nohavičkám a „protáhněte" nohy slušivými sandály na umírněném silnějším podpatku. U zavinovacích sukní (sarongů) se vyvarujte vzorů s bordurami. Jinak je za účelem dosažení prodlužovacího efektu noste uvázané v „zástěrkovém stylu” kolem krku nebo v podpaží.

Zbytečně se nemučte

Dámy nadměrných proporcí často podléhají pokušení koupit si plavky o jedno dvě čísla menší a spoléhají na to, že lycra železnou silou stáhne jejich přebujelé tvary. Opak je pravdou! V malých plavkách se cítíte jako na mučidlech: košíčky vám „přetékají”, ramínka „řežou jako nože”, v podpaží a na kyčlích to pálí jako po opruzení, hýždě ani necítíte a díky ztíženému krevnímu oběhu vám nakonec začnou dřevěnět nohy. Bez výjimky všechny ženy vypadají lépe v plavkách o číslo větších, než je jejich běžná konfekční velikost. Uvědomte si, že na koupališti se neproměňujete s visačkou (pokud ji nezapomenete utrhnout). Ujišťuji vás, že jen správná velikost vás zeštíhlí.

Pomalu a jistě vybírejte plavky

Když kupujete nové plavky, vyberte si několik modelů a dobře je vyzkoušejte. Dejte si načas - v kabince vás nikdo nevidí, a proto se nestyďte provést několik cviků: předpažte, předkloňte se a dotkněte se palců u nohou, zatwistujte si, několik poskoků na místě - a teď si zkontrolujte, zda ramínka nesklouzla z ramen, prsa nevyklouzla z košíčků, nohavičky neodkryly polovinu pozadí... Všechno je na svém místě? Nic vás neškrtí? Cítíte se pohodlně? Tak jste konečně našly své superplavky!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9952 (vitejdoma.cz/rodina#5132)


Přidat komentář