Zdravý vývoj dítěte v těhotenství

Těhotenství klade na výživu budoucí maminky velké nároky a s tím je spojena i zvýšená potřeba příjmu vitamínů a minerálů. Pokud vaše tělo trpí jejich nedostatkem, snižuje se šance na otěhotnění i šance zdravého růstu miminka.

Vitamíny během těhotenství

Těhotenství klade na výživu budoucí maminky velké nároky a s tím je spojena i zvýšená potřeba příjmu vitamínů a minerálů. Pokud vaše tělo trpí jejich nedostatkem, snižuje se šance na otěhotnění i šance zdravého růstu miminka. Proto je se zvýšeným příjmem vitamínů a minerálů třeba začít již v době, kdy těhotenství plánujeme a usilujeme o něj. Nejdůležitější je pro toto období kyselina listová, vitamin C a betakaroten.

Vitamíny

V první třetině těhotenství, v době kdy dochází k vývoji embrya, je nutné dbát na zvýšený příjem kyseliny listové, která snižuje riziko vzniku vývojových vad. Stejně potřebný je vitamin C, příznivě působící na regeneraci tkání, posílení imunity a správný růst a vývoj kostí. Protože si tento vitamin tělo do zásoby neukládá, je třeba jej doplňovat každý den.

Pro růst buněk, zdravou kůži, oči a kosti je důležitý vitamín A. Protože se ale tímto vitamínem lze snadno předávkovat (a takové předávkování je v těhotenství velmi nebezpečné), vhodnější je užívat betakaroten, ze kterého si tělo dokáže vytvořit tolik vitamínu A, kolik samo potřebuje.

Dětský organismus

Imunitní systém dětí je křehký a proto je třeba jej chránit. Dětský organismus potřebuje pro svou správnou činnost celou škálu vitamínů od A až po D. Pamatujete si, jak jste jako malí museli pít rybí tuk, protože obsahuje spoustu vitamínu D? Vaše děti už takto naštěstí „trpět” nemusí. 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9996 (vitejdoma.cz/rodina#5906)


Přidat komentář