Zdravé záda bez bolesti během těhotenství

Jste-li těhotná, podkládejte si při sezení spodní část zad polštářkem, často se protahujte. Znáte dopady těhotenství? Od šestého měsíce se zaměřte na cvičení před porodem, což by měla podstoupit každá nastávající maminka.

Odlehčete svým zádům

Jste-li těhotná, podkládejte si při sezení spodní část zad polštářkem, často se protahujte (sepněte ruce za záda a protáhněte je jakoby vzhůru). Znáte dopady těhotenství? Od šestého měsíce se zaměřte na cvičení před porodem, což by měla podstoupit každá nastávající maminka. Pro maminky od šestého měsíce je ideální cvičení na velkém míči.

Vaše záda trpí

Kojení v klasické poloze - je dobré se obložit polštářky, nenaklánět se a podložit si ruce. Čas od času se protáhněte a uvolněte ramena. Zádům ulevíte i při plavání - zkuste zajít na plavání i s kojencem...

Stabilizování páteře

Dítě uložte v postýlce do co nejvyšší polohy, abyste se nemusely tolik sklánět. Při přebalování, zvedání i chování vašeho miláčka se zbytečně nesklánějte, kde můžete, pomožte si podřepem či pokrčením nohou. Při zvedání můžete i zpevnit bříško (posílíte jej a navíc stabilizujete páteř a vyrovnáte napětí zádových svalů).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10024 (vitejdoma.cz/rodina#6121)


Přidat komentář