Zachyťte svou minulost, jinak zapomenete

Fotografujte subjekty nebo budovy, které budou lidé spojovat s místy, která jste navštívili. Nezapomeňte si scénu prohlédnout a vyfotit ji z jedinečné vyhlídky, abyste svým fotografiím dodali vlastní kreativní dotek.

Vždy připravena vyfotit krásné okamžiky Vašeho života

Samozřejmě byste vždy měli vzít digitální fotoaparát, jedete-li na dovolenou. Dovolená je zvláštní chvíle s přáteli a rodinou, která se rychle vytratí z paměti, jakmile se vrátíte zpět do své každodenní rutiny. Dovolenou však můžete kdykoli znovu prožít shlédnutím digitálního deníku z výletu.

Než odjedete na dovolenou, zkontrolujte ...

Prozkoumejte svůj výlet s dostatečným předstihem:

  • Prohlédněte si webové stránky s městy, která hodláte navštívit, a všimněte si míst, která byste rádi vyfotili.
  • Prohlédněte si cestovní brožury, abyste zjistili, jak jiní fotografové vyfotili oblast, kterou hodláte navštívit.

    Přibalte příslušenství fotoaparátu:

  • Ujistěte se, že máte náhradní paměťové karty nebo přenosný počítač, do něhož můžete přetáhnout své snímky.

  • Přibalte náhradní baterie.
  • Nezapomeňte přibalit nabíječku baterií. Pokud jedete na zahraniční dovolenou, ujistěte se, že bude nabíječka fungovat i v zemích, které chcete navštívit. V opačném případě si kupte adaptér síťového napětí.
  • Přibalte čisticí vybavení na čištění objektivů fotoaparátu.
  • Pokud chcete, přibalte stativ. Nezapomeňte, že si můžete koupit lehčí stativy, které lze přibalit do zavazadla.
  • Příslušenství k fotoaparátu přibalte do příručního zavazadla, jinak by se mohlo stát, že necitliví manipulanti se zavazadly by ho mohli poškodit. A stále existuje možnost, že bude váš fotoaparát odcizen nějakým nepoctivým manipulantem se zavazadly nebo osobou dohlížející na bezpečnost.

Zachyťte své okamžiky života

Fotografujte subjekty nebo budovy, které budou lidé spojovat s místy, která jste navštívili. Nezapomeňte si scénu prohlédnout a vyfotit ji z jedinečné vyhlídky, abyste svým fotografiím dodali vlastní kreativní dotek.

Zahrňte do snímku obrázky přátel nebo příbuzných před historickými památkami nebo jinými scénickými výhledy. Pokud můžete, fotografujte lidi zády ke slunci, abyste se vyhnuli šklebícím se tvářím, a nezapomeňte vyvážit prosvětlené objekty. Nakomponujte snímek tohoto typu tak, aby lidé na snímku a daná pamětihodnost byli identifikovatelní. Vyhněte se takovým chybám, aby např. Věž v Pise vyrůstala někomu z hlavy.

Chcete-li na snímky s přáteli a příbuznými zahrnout i sebe, požádejte nějakého kolemjdoucího, který vypadá důvěryhodně, aby pořídil snímek. Nejprve scénu nakomponujte, potom předejte fotoaparát kolemjdoucímu a vysvětlete mu nebo jí, jak uvolnit spoušť.

Zachyťte zvláštní momenty. Pokud např. na dovolenou poletíte letadlem, pořiďte snímek svého miláčka, jak si zdřímnul před nástupem do letadla. (Rady a tipy pro cestování letadlem)

Zkuste si naplánovat návštěvy hlavních turistických atrakcí na smolné dny. To vám pomůže vyhnout se strkanicím v dlouhých frontách a zástupům lidí. Jako dodatečnou výhodu získáte snímky turistické atrakce bez ohromných tlačenic turistů na každém snímku.

Pokud se ve stejném městě zdržíte několik dní, foťte historické památky nebo jedinečné výhledy v různých částech dne a za různých povětrnostních podmínek. Mraky a zapadající slunce mohou dodat tu správnou atmosféru tomu, co by jinak bylo nemastnou fotografií.

Zařiďte, aby se vaše návštěva překrývala s nějakými zajímavými průvody nebo aktivitami, které se konají ve městě, jež hodláte navštívit. Tento druh informací můžete obvykle najít na webových stránkách toho kterého města. Dorazte na danou událost brzy, abyste si mohli nárokovat dobré místo někde u postranní čáry, což vám umožní fotografovat událost bez dalších diváků.

Jak příroda namalovala

Mnoho lidí věří, že jakmile jednou slunce zapadne, je po západu slunce. Fotíte-li dokonalý západ slunce s rozlitými mraky, počkejte několik minut. Jak slunce klesá pod horizont, stále osvětlujte spodní stranu mraků. Jste-li trpěliví, patnáct minut až půl hodiny poté, co slunce zapadne, uvidíte, že se objeví několik fotografických možností, neboť slunce namaluje na mraky divoké barvy.

Fotíte-li východ slunce, platí opak. Buďte na místě půl hodiny předtím, než ve skutečnosti slunce vystoupí na obzor. Zjistíte, že slunce pomaluje mraky nádherně tlumenými barvami, než se vyhoupe na obzor.

Rada na závěr

Když cestujete, používejte k uskladnění fotografického náčiní nepodepsanou brašnu. Drahá fotografická brašna s logem výrobce je jako pozvánka pro zloděje. Nikdy nenechávejte fotografické náčiní bez dozoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9960 (vitejdoma.cz/rodina#5367)


Přidat komentář