Zabraňte potu!

Člověk se potí pořád, a to i když právě nic nedělá. No a teď si představte, že sportujete, jste ve stresu nebo jiným způsobem zatěžujete svůj organismus.Denně ze sebe dostaneme asi půl litru potu, v horku či námaze i osm litrů, a to už je co říct.

Přirozený termostat

Pocení je pro naší existenci životně důležité. Kůže je totiž nejvýkonnějším přirozeným termostatem. Jen potu můžeme děkovat za to, že se, obzvlášť v parních letních dnech, neuvaříme. Potíme se opravdu všichni!

Kolik se denně vypotí?

Člověk se potí pořád, a to i když právě nic nedělá. No a teď si představte, že sportujete, jste ve stresu nebo jiným způsobem zatěžujete svůj organismus. Denně ze sebe dostaneme asi půl litru potu, v horku či námaze i osm litrů, a to už je co říct.

Deodorant nebo antiperspirant

Každý z vás se určitě denně myje a převléká se do čistého prádla, jinak to snad ani nejde. Zbývá už jen mít pod kontrolou pot a jeho poněkud nevoňavé projevy. Je dostatek kosmetických a účinných přípravků proti tomuto nepříteli. Vyberte si deodorant nebo antiperspirant.

Který přípravek je lepší?

Deodorant obsahuje látky, jenž potlačují pach a dezinfikují. Už je jen na vás, který typ vám vyhovuje. Může to být sprej, roll-on, deostick, mechanický rozprašovač nebo pudr.

A co teprve antiperspirant. Je to skutečně špičková věc. Nesnaží se pot přebít a nedovolí mu vůbec vzniknout. Používejte ho však jen v určitých partiích, jelikož jeho aplikací se potní žlázy stahují a pot neproniká na povrch. A udusit se ve vlastní kůži určitě nechcete. Více se o rozdílech dozvíte v příslušném článku...

Základní fakta

Potíme se 6 – 7 krát za minutu.

Pot začíná zapáchat až v pubertě, kdy začínají fungovat apokrinní žlázy.

Muži se potí asi o 50% více než ženy.

U mužů dosahuje množství potu za hodinu přibližně 250 ml.

Mužské potní žlázy jsou mnohokrát aktivnější než ženské. U mužů se obvykle v podpaží nachází víc bakterií, které způsobují nepříjemný pocit.

Nejenže se muži potí více než ženy, ale jejich pot je i víc cítit.

  • Teď už zbývá jen věřit, že váš boj s nepříjemným a štiplavě zapáchajícím potem bude jen vítězný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10162 (vitejdoma.cz/rodina#8432)


Přidat komentář