Zabezpečení auta

Stále mezi námi budou tací, kterým tzv. nedá spát majetek druhých, a to nejen v podobě hotovosti. Lapkové se soustřeďují na peněženky, auta, byty, chaty, domy. Je na Vás, jak svůj majetek ochráníte. Co se týká zabezpečení auta, máte hned několik možností.

### Doporučujeme :

  • Autoservis Pardubice - nabízí karosářské práce, lakýrnické práce, veškeré mechanické práce, výměnu olejů, promazání vozidla. Autoservis Pardubice Váš automobil připraví na STK a emise. Autoservis Pardubice Vám zařídí smluvní servis pro pojišťovny, včetně vyřízení pojistné události, a také zařídí odtah vozidla. Autoservis působí v lokalitě Pardubice, Chrudim, Heřmanův Městec.

Tím, jak přibývá vloupání a krádeží aut, také přibývá způsobů ochrany. Možností, jak si** zabezpečit auto**, je celá řada. Nikde není psáno, že si můžete zakoupit a nainstalovat jen jeden typ. Klidně můžete mít dva, tři. V tomto případě platí úměra, že čím více, tím lépe. Případného zloděje tak s největší pravděpodobností odradíte. Ten se pak raději poohlédne po nezabezpečeném vozu.

Možnosti zabezpečení auta

V současnosti je možné si pořídit mechanické a elektronické zabezpečení vozu. Někdo upřednostňuje mechanické, jiný zase elektronické. Není však výjimkou, že se někteří rozhodnou pro kombinaci těchto zabezpečení. Tímto krokem jen zvýší ochranu svého vozu.

Co se týká mechanického zabezpečení, pak můžete volit z produktů, ke kterým se řadí zámek na ruční brzdu, páka na volant, rozpěrná tyč volantu, zámek na řazení, zámek na pedály, bezpečnostní šrouby kol aj. U elektronického zabezpečení máte na výběr imobilizéry, autoalarmy, centrální zamykání, snímače, poplachové pagery a další.

Mechanické a elektronické zabezpečení auta

Rozhodujete se, zda investovat do** mechanického nebo elektronického zabezpečení**? Pak Vám možná volbu usnadní následující řádky.

Ať už si vyberete jakýkoli typ mechanického zabezpečení, vyjde Vás levněji v porovnání s elektronickým zabezpečením. Mechanické zabezpečení funguje nezávisle na zdroji energie. Nemusíte se tak obávat, že když dojde k výpadku, či selhání elektroniky, že bude Váš vůz bez ochrany. Mechanické zabezpečení je také bezporuchové. Co si budeme povídat, i když nám všelijaká technika výrazně usnadňuje práci a život, je třeba i poznamenat, že ne vždy a za každé okolnosti je 100%. Určitě i Vám se stalo například u mobilu, či počítači, že jaksi nezafungoval, jak měl. Mechanické zabezpečení se také může pochlubit velmi dlouhou životností. No a v neposlední řadě působí mechanické zabezpečení, psychologicky a lupič musí vynaložit určité úsilí, aby ho překonal. Tento poslední bod však platí i pro zabezpečení elektronické.

Výhody monitoringu auta

Monitorování auta patří k elektronickému zabezpečení. V případě, že se pro něj rozhodnete, budete mít prakticky nepřetržitý přehled o poloze Vašeho auta. Na digitální mapě budete moci zobrazit jeho polohu. Vaše auto bude střeženo centrálou. Pokud se stane, že se Vám někdo vloupe do auta, obdržíte hned informaci, a to SMS zprávou a/nebo zavoláním na Vámi udaná čísla.

Výhody autoalarmů

Také alarmy patří k elektronickému zabezpečení. Na trhu jsou k dostání jednocestné a dvoucestné. Určitě jste již slyšeli pronikavý hvizd, a to nejen během dne, ale i v noci. Tak to byl s největší pravděpodobností alarm auta. Málokterého zloděje by nechal klidný daný zvuk a pokračoval „ve svém díle“. V čem spočívají další výhody alarmů? U alarmů máte možnost připojení rozličných čidel, centrálního zamykání. Autoalarm spustí nejen hlasitý, ale také tichý poplach. Dvoucestné alarmy disponují dosahem až několika kilometrů. Alarmy se také mohou pochlubit protiúnosovým režimem, nebo otřesovým senzorem aj.

Mechanické zabezpečení je v porovnání s elektronickým jednodušším na „prolomení“. Ovšem na druhou stranu, ne každý lapek je technicky zručný. A kolikráte dá takový nenechavec přednost vozu, které není vůbec zabezpečené, než vozu, který disponuje třeba „jen“ rozpěrnou tyčí volantu. Sami se můžete přesvědčit, při Vašich procházkách, kolik aut, které spatříte na parkovišti, je „viditelně“ zabezpečeno. Možná budete překvapeni nízkým počtem.

### Doporučujeme : - [**Autoservis Pardubice**](http://www.autoservis-slotta.cz/ "Autoservis Pardubice") - **nabízí karosářské práce, lakýrnické práce, veškeré mechanické práce, výměnu olejů, promazání vozidla.** Autoservis Pardubice Váš **automobil připraví na STK a emise.** Autoservis Pardubice Vám zařídí smluvní servis pro pojišťovny, včetně vyřízení pojistné události, a také zařídí odtah vozidla. Autoservis působí v lokalitě Pardubice, Chrudim, Heřmanův Městec.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10180 (vitejdoma.cz/rodina#9857)


Přidat komentář