Výuka tance pro děti

Zvažujete výuku tance pro své děti? Nevíte, kdy je vhodné začít a co vašemu dítěti dá? Zaměřili jsme se na tuto problematiku a nyní vám přinášíme zajímavé informace o výuce tance pro děti.

Doporučujeme:

  • Taneční škola Dance Hall - Praha - Profesionální taneční studio v Praze, jež nabízí výuku LatinDance, FitDance a LatinJazz pro muže i ženy, výuku klasického tance (baletu) pro děti, dospělé i seniory. Zatancovat si můžete ale taky latinskoamerické tance pro všechny kategorie, nechybí ani nabídka tanečních pro mládež, vysokoškoláky a dospělé, taneční a pohybová průprava pro děti od 4 let, Hip-Hop a další moderní styly.

Nejen v České republice se roztrhl pytel s různými tanečními kroužky, které tolik lákají děti, ale i rodiče. Je to však správně? Neexistuje nějaké věkové omezení? Jako správný rodič nad tím uvažujeme a chceme pro své dítě to nejlepší. Je skutečně výuka tance pro děti to nejlepší? Nemůže mu nijak ublížit?

Odborníci prokázali, že tanec děti milují, ještě neumí stabilně stát na svých vlastních nožkách a už se pohupují do rytmu pro ně libé melodie. Od roku a půl se jejich nadšení z pohybu a** tance** ještě prohlubuje. Již tehdy jim můžete pomoci s budováním počátků estetického cítění, lásce k hudbě i k tanci. Ale pozor, jejich pohyby ještě nejsou dostatečně koordinované, ještě nepřišla ta správná doba na výuku tanců v podobě různých kurzů a kroužků.

Výuka tance pro děti

Nejvhodnějším časem pro započetí výuky tance je věkové období mezi třemi a čtyřmi lety. Vše se ale odvíjí od tělesného vývoje dítěte, který ne vždy jde podle věkových tabulek. Je proto na to nutno brát zřetel. Pokud byste totiž přihlásili do kroužku ještě tělesně nevyzrálé dítě, mohli byste mu ublížit.

Podle vědců potřebuje každé předškolní dítě minimálně jednu hodinu aktivního pohybu denně. Vhodnou formou jak tuto hodinu aktivně prožít je při společném tanci.** Učitelé tance** však vysvětlují, že pro takovéto malé děti není adekvátní, aby navštěvovaly nějak specifikované taneční kroužky, ale navštěvovaly spíše pohybovou průpravu a taneční přípravu, kterou mohou absolvovat spolu s rodiči. Tímto způsobem děti s rodiči prohlubují svůj vzájemný vtah a vytvářejí společný pozitivní vztah k tanci.

Jak vybrat správnou taneční školu pro děti?

Je důležité, aby škola dítě bavila. Řiďte se tedy i přáním dítěte. Hleďte si však, abyste vybrali takovou školu, která má dostatečně kvalifikované učitele. Takový učitel musí být nejen odborník v oboru tance, ale měl by umět vycházet s dětmi, měl by mít jisté základy pedagogiky, psychologie a znát sociální a fyzický vývoj dětí. Je skvělé pokud vám škola umožní nahlédnout na některé z jejich lekcí, či si je i nezávazně vyzkoušet.

Další věkovými skupinami jsou školní děti v rozmezí 7 – 10 let a 10 – 15 let. Toto věkové členění má jisté odůvodnění a není dobré je míchat, každá skupina totiž má svá specifika pohledu na svět a také i na něj jinak reagují.

Výhody výuky tance pro děti

Jaký přínos má pro dítě výuka tance? Výhod je celá řádka. V prvé řadě se naučí poslouchat a nemluvit, když nemají, mimo to se stávají členy skupiny, což v nich povzbuzuje sociální cítění, začleňování a team – building. Díky výuce tance poznává rytmus, učí se muzikálnosti, představivosti, kreativitě, získává nové přátele, učí se vyjadřovat své pocity a emoce, učí se správnému držení těla, poznává své tělo, zvyšuje se jeho sebevědomí a naučí se relaxovat. Výuka tance je skvělým prostředkem pro hyperaktivní děti, kdy se učí vyjadřovat své pocity neagresivně. Taneční kroužky prospívají dětem s jakoukoliv vadou v učení, protože se při tanci uvolní a zbaví stresu. Tanec je skvělým prostředkem, jak můžete dítěti pomoci zbavit se obezity a zvednout si sebevědomí. Taneční lekce jsou vhodné i pro děti s** Downovým syndromem** pro které je výuka tance pozitivní jak ze sociálního, tak i z fyzického hlediska. Chozením do tanečních kroužků si dítě zvýší svou fyzičku, koordinaci pohybů, posílí si kardiovaskulární systém, zvýší se mu důvěra v cizí lidi, zlepší se mu jeho životní styl.

 

Doporučujeme:

  • Taneční škola Dance Hall - Praha - Profesionální taneční studio v Praze, jež nabízí výuku LatinDance, FitDance a LatinJazz pro muže i ženy, výuku klasického tance (baletu) pro děti, dospělé i seniory. Zatancovat si můžete ale taky latinskoamerické tance pro všechny kategorie, nechybí ani nabídka tanečních pro mládež, vysokoškoláky a dospělé, taneční a pohybová průprava pro děti od 4 let, Hip-Hop a další moderní styly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10178 (vitejdoma.cz/rodina#9826)


Přidat komentář