Vytvořte si svůj vlastní účes i bez kadeřníka

Natočte si pramínek vlasů na jeden nebo dva prsty. Čím silnější pramínek vezmete, tím větší bude lokna. Sepněte pramínek jednoduchým kadeřnickým klipsem, který dostanete v obchodním domě nebo drogerii.

  • Miopharma - E-shop, ve kterém naleznete kompletní péči nejen pro Vaši pleť, pro Vaše tělo, ale i Vaše vlasy.  Zakoupit zde můžete i řadu vysoce kvalitních přípravků s nejvyšším profilem bezpečnosti, zajišťující kompletní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Je vhodná pro časté i denní mytí vlasů.

Jak by se Vám líbili kudrlinky bez větší námahy

Líbí se vám krásné a lesklé vlny? Pomocí zde popsaných technik můžete změnit dokonce relativně hladké vlasy na bohatou krásnou hřívu, aniž byste je přespříliš namáhala. Přirozeně působící vlnité vlasy vykouzlíte pomocí klipsů, staniolu nebo ubrousků. Tyto techniky se skvěle hodí pro rychlou úpravu vln, doma v koupelně nebo třeba na cestách - bez velké námahy.

  • Nejdůležitější pravidlo pro začátek:

Vlasy nesmějí být příliš zatíženy stylingovými nebo jinými přípravky, protože vlna potřebuje pružnost, aby působila vzdušně a přirozeně.

Vytvořte si vlny a styl, jaký jste před tím nikdy neměla

Pořádně prosušte vlasy po celé hlavě. Nakonec je promněte pod jemným proudem difuzéru téměř do sucha. Tak jsou vlasy optimálně připravené na úpravu. U všech technik je důležité neskřípnout při natáčení konečky vlasů a natáčet stejnoměrně silné pramínky. Doporučuje se pro občasnou úpravu vlasů nebo pro vetření tužidel a gelů držet hlavu trochu nakloněnou. Lokny pak budou bohatší a větší, než když přípravky vetřete do rovně přiléhajících vlasů. Dbejte na pravidelné vtírání!

Jaký pramínek, taková lokna

Natočte si pramínek vlasů na jeden nebo dva prsty. Čím silnější pramínek vezmete, tím větší bude lokna. Sepněte pramínek jednoduchým kadeřnickým klipsem, který dostanete v obchodním domě nebo drogerii. Nechte klips ve vlasech deset minut (čas na make up nebo šálek kávy). Pak vlasy krátce protřepejte a přestříkejte leskem.

Využití alobalu

Tato technika je ideální pro ženy, které si rády upravují tvar účesu. Do vlasů se vmotají asi deset centimetrů dlouhé alobalové proužky a zůstanou na hlavě jako malé míčky.

  • Jak se to dělá:

Prohrábněte vlasy shora dolů a tiskněte a mněte pramínky. Vpracujte do pramínku vždy jeden alobalový proužek. Pak nad vlasy přejeďte teplým fénem a nakonec nechte pět minut vychladnout. Tento efekt vyčaruje velmi přirozenou a divokou hřívu.

Jednoduchá ubrousková technika

Je to šetrná technika, před kterou byste měla vlasy napřed důkladně prosušit. Položte přes sebe tři až čtyři ubrousky (papírové ubrousky nebo kosmetické papírky) a zamotejte do nich příslušnou partii vlasů od konečků ke kořínkům (směrem dovnitř). Zauzlujte konce ubrousků tak, že se podobají papilotům. Přejeďte nad nimi fénem, nechte je pak krátce vychladnout a nakonec je protřepejte. Vzniknou bohaté a stabilní lokny, které můžete fixovat sprejem.

Pár rad na závěr

  • Všechny lokny v průběhu dne viditelně zplihnou. Proto je třeba vždycky čas od času vlasy protřepat. Skloňte hlavu dolů a masírujte prsty kořínky vlasů, až pocítíte, že se zase trochu narovnaly. Nastříkejte na kořínky lehce tekuté tužidlo (ne pěnové, to lepí) a pak hoďte prudce hlavou zpátky - a je to!
  • Česání nebo kartáčování lokny ničí. Lokny si během dne upravujeme jen prsty.
  • Když po ruce zrovna není nic jiného: lehká vodní sprška z rozprašovače na květiny lokny osvěží a dodá jim novou pružnost. Pozor: nestříkejte na vlasy moc vody, jinak vám vlny zase zplihnou.
  • Důležité pro krásně nakadeřenou vlnu je, aby její koneček nebyl roztřepaný. Krásného kompaktního vzhledu dosáhnete, když vmasírujete do stočených konečků vlasů speciální krém na vlny, který obsahuje hodně vlhkosti.
  • Vykazují vaše vlasy nepravidelné hladké a zvlněné partie? Pozorně si je prohlédněte v zrcadle. Nasaďte natáčky, klipsy nebo papiloty na ta místa, která jsou v poměru k ostatním příliš hladká.
  • Miopharma - E-shop, ve kterém naleznete kompletní péči nejen pro Vaši pleť, pro Vaše tělo, ale i Vaše vlasy.  Zakoupit zde můžete i řadu vysoce kvalitních přípravků s nejvyšším profilem bezpečnosti, zajišťující kompletní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Je vhodná pro časté i denní mytí vlasů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9965 (vitejdoma.cz/rodina#5451)


Diskuze a zkušenosti

Bakary | 09.12.2014 13:36
Heck yeah babye-e ke Heck yeah babye-e keep them coming!


Přidat komentář