Vyrobte si svoji vlastní kosmetiku

Šťáva z citrónu kůži nejen dezinfikuje, ale také zesvětluje. Masku vyrobíte tak, že smícháte lžíci mléka, lžíci pšeničné moouky a šťávu z poloviny citrónu. Masku nechte působit asi dvacet minut a pak ji sloupněte a omyjte vodou.

Domácí kosmetika - Pleťová voda na změknutí kůže

Okurku nakrájenou na plátky dejde do láhve a zalijte zředěným lihem. Láhev nechejte týden na slunci a pak ji nanášejte tampónem na kůži. Vynechejte oblast okolo očí.

Domácí kosmetika - Pleťová voda na omlazení pleti

Pokud rozpustíte lžičku medu ve sklenici teplé vody, můžete si touto směsí každý den omývat pleť. Po deseti minutách tvář opláchněte vodou. Medová voda pleť omlazuje, vyživuje a činí ji sametovou.

Domácí kosmetika - Pleťová maska na vyhlazení vrásek

Smíchejte syrový vaječný žloutek se lžíci medu a lžící glycerinu. Tuto masku pak nechte hodinu působit na obličeji. Vaše pokožka bude svěží a vrásky se vyhladí. Směs můžete uchovávat v lednici i několik dní.

Domácí kosmetika - Masky pro osvěžení a výživu pleti

Pokud toužíte po svěží pleti, nemusíte si nutně kupovat drahé krémy. Vynikající výživu vám poskytnou i ovocné nebo zeleninové šťávy, mléko, smetana či máslo. Pleť smyjte po několika minutách čistou vodou.

 • Tvarohová maska

  dodá pleti barvu a vitamín C. Připravíte si ji tak, že smícháte obyčejný tvaroh s jemně nastrouhanou mrkví a směs mírně zředíte vodou.

 • Olejovomedová maska

  Výborná je také směs jedné lžičky stolního nebo olivového oleje se lžící citrónu. Po půl hodině bude vaše pokožka krásně vláčná a lehce napnutá.

Domácí kosmetika - Maska na suchou kůži

Suchá kůže bude vláčnější po odvaru ze směsi lipového květu, máty peprné, heřmánku a šípkové růže. Odvar nechte nasáknout tampony a položené na tváři je nechte patnáct minut působit.

Domácí kosmetika - Maska na mastnou kůži

se vyrábí z okvětů třezalky a měsíčku, listů šalvěje a podbělu. Odvar z těchto bylin nechte působit napuštěnými vatovými tampony maximálně dvacet minut.

Domácí kosmetika - Maska pro dezinfekci pokožky

Šťáva z citrónu kůži nejen dezinfikuje, ale také zesvětluje. Masku vyrobíte tak, že smícháte lžíci mléka, lžíci pšeničné moouky a šťávu z poloviny citrónu. Masku nechte působit asi dvacet minut a pak ji sloupněte a omyjte vodou.

Domácí kosmetika - Masky pro očištění pleti

 • Banánová maska

  Získáte ji smícháním poloviny banánu, dvou lžic teplého mléka a jednoho žloutku. Nechte působit 15 minut.

 • Drožďová maska

  se připraví ze směsi vaječného žloutku, jedné lžíci mléka a kousku droždí. Nechte působit 15 minut.

 • Malinová maska

  Rozmačkete dvě lžíce čerstvých malin, přidejte lžíci mléka a vaječný bílek. Nechte působit 15 minut.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10087 (vitejdoma.cz/rodina#6996)


Přidat komentář