Výběr pneumatik, disků a kol na auta

Čeká Vás nákup pneumatik, disků nebo kol? Při pořízení je třeba sledovat celou řadu parametrů. Odborných rad by se Vám mělo dostat od každé solidní a kvalitní firmy. Pak je prakticky jedno, zda se rozhodnete pro kamennou prodejnu či e-shop.

### Doporučujeme :

  • Autoservis Pardubice - nabízí karosářské práce, lakýrnické práce, veškeré mechanické práce, výměnu olejů, promazání vozidla. Autoservis Pardubice Váš automobil připraví na STK a emise. Autoservis Pardubice Vám zařídí smluvní servis pro pojišťovny, včetně vyřízení pojistné události, a také zařídí odtah vozidla. Autoservis působí v lokalitě Pardubice, Chrudim, Heřmanův Městec.

  • Autoservis, pneuservis Jan Novák Praha - Nyní poskytují celé spektrum služeb potřebných pro bezpečný a bezproblémový provoz vozidel, včetně jejich oprav. Opravy z pojistných událostí provádíme bezhotovostně, pojistné události vyřídíme za Vás! Po dobu opravy vozidla Vám rádi bezplatně zapůjčíme náš automobil. Opravy havarovaných karoserií a vozů, diagnostika motorů, zapalovaní , řídících jednotek, výměna čelních autoskel, servis autoklimatizace, mechanické opravy vozidel, výměna olejů - motor, převodovka, autopůjčovna, veškeré klempířské, mechanické a lakýrnické služby.

  • Autoservis Jaroslav Hlouch Brno - Autoservis nabízí opravy motorových vozidel všech značek. Provádí diagnostiku a opravy motorů, geometrii náprav, opravy karoserií (stolice, rovnací rám), zajišťují lakování karoserií, provádí přípravu i realizaci TK. Autoservis pana Hloucha dále nabízí službu** přezouvání pneumatik, vyvážení, opravy defektů** a stálým zákazníkům i uskladnění zimních či letních pneu. Dále nabízí i dlouhodobé ubytování.
  • Pneuservis Ostrava - info@pneu-servis-ostrava.cz, pneuservis má ve své nabídce služeb zahrnutou nejen výměnu pneumatik za zimní či letní, ale porádí Vám také, kde za výhodnou cenu pneu nakoupit, nabídne pneupojištění, ošetření pneumatik a v případě poškození  Vám může pneumatiku opravit či vyměnit za novou.

Při nákupu pneumatik, disků, kol nespěchejte. Za prvé se nejedná o korunovou položku. Za druhé zde hraje velkou roli také bezpečnost. Pokud se rozhodnete pro nákup v kamenné** prodejně**, nikde není psáno, že se musíte nakoupit hned. Nechte si vše pořádně vysvětlit a poté se ještě v klidu doma rozmyslete. Budete-li nakupovat na internetu, pak na Vás nikdo spěchat nebude. Můžete vybírat tak dlouho, kolik budete mít času. Ovšem, co se týká nákupu přes internet, dejte přednost prověřeným prodejcům. V tomto případě se nejnižší cena nemusí vyplatit.

Základní rozdělení pneumatik

Ať už si zakoupíte nové auto, nebo auto z bazaru, či na základě inzerce, budou jeho součástí pneumatiky. Mohou to být pneumatiky letní nebo pneumatiky zimní. Ty pneumatiky, které Vám budou chybět, je zapotřebí si pořídit, a to před příchodem zimního nebo jarního období. S letními pneumatikami si nevystačíte v zimě, a naopak se zimními na jaře a v létě. I když jsou stále tací řidiči, kteří ničeho nedbají a v zimě se klidně vydají na silnici v autě s letními pneumatikami, nemusíte se mezi ně řadit i Vy. Proč riskovat zdraví vlastní i těch druhých. Pokud byste například jezdili po celý rok na zimních pneumatikách, zbytečně byste je opotřebovávali a Vaše spotřeba pohonných hmot by byla vyšší. Kromě toho v letním období nedosahují požadovaných vlastností, tak jako pneumatiky letní. L

Kromě toho se také pneumatiky dělí na osobní, dodávkové, na motocykl.

Vyznejte se v údajích na pneumatikách

Jednotlivé pneumatiky jsou označeny celou řadou čísel. Je pravda, že pneumatiky nejsou zrovna artiklem, který bychom kupovali často. Je také možné, že Vás čeká vůbec první nákup pneumatik. Tak Vás třeba ani nenapadne, že je potřeba se řídit právě danými čísly.

Zpátky však ke zmíněným údajům, které najdete na pneumatikách. Ukážeme si to na příkladu. Například na pneumatice bude uvedeno 185/75 R15 87U. Číslo 185 značí šířku pneumatiky v milimetrech. Číslo 75 označuje profilové číslo. Písmeno R je radiální konstrukcí ráfku. Číslo 15 udává průměr ráfku v palcích. Číslo 87 je nosnostním indexem pneumatiky a písmeno U rychlostním indexem.

Výběr disků

Zvažujete, že si pořídíte nové disky? Pak můžete vybírat z ALU a plechových disků. U ALU disků si volíte vhodný typ dle značky Vašeho vozu, modelu vozu, potřebné rozteče, středového otvoru a velikosti. U plechových disků platí to samé, kromě velikosti. V případě, že dáte přednost plechovým diskům, pak se rozhodně řiďte rozměrem a zálisem disku. Tyto údaje najdete ve Vašem velkém technickém průkazu.

Ať už si zvolíte ALU nebo plechové disky, volte jen homologované, s požadovanými vlastnostmi.

Kola na auta

Potřebujete si zakoupit kola pro Váš vůz? Pak máte na výběr ALU, litá kola (elektrony), hliníková kola. Při výběru vhodných kol je zapotřebí se řídit značkou a modelovou řadou Vašeho vozu. Pokud si budete kupovat kola v kamenné prodejně, pak si vezměte s sebou i velký technický průkaz.

Pojďme se nyní blíže podívat na litá kola. Tato kola se povětšinou dodávají ve standardní velikosti o průměru patnáct až sedmnáct. U kol se setkáte s označením PCD. Jedná se o počet děr na roztečné kružnici. Například značení 5x120 znamená pět děr na roztečné kružnici 120 milimetrů. Pak zde ještě máme označení ET, což znamená vzdálenost podélné osy disku od dosedací plochy disku. Platí úměra, čím bude ET nižší, pak budou kola více koukat ven. Ve velkém technickém průkazu byste měli najít potřebný údaje ET pro Váš vůz.

### Doporučujeme : - [Pneuservis Ostrava](http://www.pneu-servis-ostrava.cz/ "Pneuservis Ostrava Rudná") - [**info@pneu-servis-ostrava.cz**](mailto:info@pneu-servis-ostrava.cz?subject=info%40pneu-servis-ostrava.cz), pneuservis má ve své nabídce služeb zahrnutou nejen výměnu pneumatik za zimní či letní, ale porádí Vám také, kde za výhodnou cenu pneu nakoupit, nabídne pneupojištění, ošetření pneumatik a v případě poškození  Vám může pneumatiku opravit či vyměnit za novou. - [**Autoservis Pardubice**](http://www.autoservis-slotta.cz/ "Autoservis Pardubice") - **nabízí karosářské práce, lakýrnické práce, veškeré mechanické práce, výměnu olejů, promazání vozidla.** Autoservis Pardubice Váš **automobil připraví na STK a emise.** Autoservis Pardubice Vám zařídí smluvní servis pro pojišťovny, včetně vyřízení pojistné události, a také zařídí odtah vozidla. Autoservis působí v lokalitě Pardubice, Chrudim, Heřmanův Městec. - **[Autoservis, pneuservis Jan Novák Praha](http://www.autoservis-jn.cz/ "Autoservis, pneuservis Jan Novák Praha")** - Nyní poskytují celé spektrum služeb potřebných pro bezpečný a bezproblémový provoz vozidel, včetně jejich oprav. Opravy z pojistných událostí provádíme bezhotovostně, pojistné události vyřídíme za Vás! Po dobu opravy vozidla Vám rádi **bezplatně zapůjčíme náš automobil. Opravy havarovaných karoserií a vozů, diagnostika motorů, zapalovaní , řídících jednotek, výměna čelních autoskel, servis autoklimatizace, mechanické opravy vozidel, výměna olejů - motor, převodovka, autopůjčovna, veškeré klempířské, mechanické a lakýrnické služby.** - ** **[**Autoservis Jaroslav Hlouch Brno**](http://www.hlouch-servis.wbs.cz/ "Autoservis Jaroslav Hlouch Brno") - Autoservis nabízí **opravy motorových vozidel všech značek. Provádí diagnostiku a opravy motorů, geometrii náprav, opravy karoserií (stolice, rovnací rám), zajišťují lakování karoserií, provádí přípravu i realizaci TK.** Autoservis pana Hloucha dále nabízí službu** přezouvání pneumatik, vyvážení, opravy defektů** **a stálým zákazníkům** i uskladnění zimních či letních pneu. Dále nabízí i dlouhodobé ubytování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10179 (vitejdoma.cz/rodina#9856)


Diskuze a zkušenosti

assedd | 18.05.2012 08:45
Pneu-servis-Ostrava cz Dobrý den, byla jsem velmi spokojená v pneuservisu Ostrava cz

Petr Stárek | 18.11.2014 16:41
Muj zdroj pneu Já beru rád z http://www.alulikvidace.cz/ .


Přidat komentář