Vybavení pro budoucí maminku

V době kojení maminkám často samovolně odtéká mléko. Aby se zabránilo ušpinění spodního prádla, vkládají se do podprsenky tampóny, které odtékající mléko zachycují. Ideální jsou tenké, jednorázové tampóny.

Doporučujeme :

  • Kočárky u Krtečka Plzeň - Prodáváme kojenecký a dětský textil, dětská obuv(Essi, Pegres),** kojenecké potřeby(Avent, Baby nova, Chicco, Canpol), kočárky(X-Lander, Tako, Maxi-cosi, Baby design), **autosedačky(Cybex, Recaro, Romer). Dále nabízíme postýlky a dětský nábytek Scarlett.

Podpora imunitního systému

Mateřské mléko je bohaté na látky silně podporující imunitní systém kojence. Kojené děti jsou méně nemocné a případné onemocnění probíhá lehčeji než u dětí nekojených. Pro snadnější kojení je vhodné si pořídit pár kojeneckých potřeb.

Elastické košíčky a bavlněné podprsenky

Kojící podprsenky mají odepínací košíčky, které umožňují kojení bez odložení celé podprsenky. Podprsenky pro kojící maminky by měly být ze 100% bavlny, aby nedráždily citlivé bradavky. Elastické košíčky by měly umožnit případné umístění tampónu nebo odkapávačů mléka.

Zabránění ušpinění spodního prádla

V době kojení maminkám často samovolně odtéká mléko. Aby se zabránilo ušpinění spodního prádla, vkládají se do podprsenky tampóny, které odtékající mléko zachycují. Ideální jsou tenké, jednorázové tampóny, které propouští vzduch a zabraňují tím vzniku zánětu bradavek. Některé tampóny jsou opatřeny samolepícím proužkem, který je drží ve správné pozici.

Citlivé bradavky

Během kojení mohou být bradavky natolik citlivé, že znemožňují kojení dítěte. Tento problém řeší chrániče prsních bradavek. Speciálně tvarovaný chránič dokonale přiléhá k prsu a umožňuje bezbolestné kojení.

Průběžné odsávání mléka

Produkce mateřského mléka není vždy dítětem plně využita a mléčné návaly mohou způsobit bolestivý zánět prsů. Mateřské mléko je proto u mnoho žen třeba průběžně odsávat. Odsávačka by měla fungovat rychle a bezbolestně. Odsávačky odsávají mléko přímo do láhve, z níž můžete dítě rovnou nakrmit. Dnes existují odsávačky nejen manuální (fungují na principu stlačování balónku), ale i elektrické.

Časté bolesti zad

Dlouhé a časté kojení dítěte je pro maminku velice náročné. Ze strnulé polohy a držení dítěte dochází zejména k bolestem zad. Kojící polštář ve tvaru podkovy umožňuje vytvořit ideální polohu jak matce, tak i dítěti. Díky kojícímu polštáři můžete pohodlně kojit ve více polohách.

Dudlík se speciálním ventilkem

Současný výběr kojeneckých lahví je nepřeberný. Tvar dudlíku lahve by měl co nejvíce připomínat prsní bradavku. Dnes existují dokonce dudlíky ze speciální pružné gumy, které se chovají stejně jako prsní bradavka – při nasávání se prodlužují. Dudlík se speciálním ventilkem kontroluje přívod vzduchu a nahrazuje přebytečný vzduch mlékem. Tímto způsobem zamezuje škytání. Kojenecká láhev by měla být vyrobena z termoskla a splňovat podmínky zdravotní nezávadnosti.

Doporučujeme :

  • Kočárky u Krtečka Plzeň - Prodáváme kojenecký a dětský textil, dětská obuv(Essi, Pegres),** kojenecké potřeby(Avent, Baby nova, Chicco, Canpol), kočárky(X-Lander, Tako, Maxi-cosi, Baby design), **autosedačky(Cybex, Recaro, Romer). Dále nabízíme postýlky a dětský nábytek Scarlett.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9981 (vitejdoma.cz/rodina#5714)


Přidat komentář