Vhodný výběr spacáku

Rozměry patří mezi základní prioritu volby spacáku. Mezi nejčastější velikost patří 220 cm. Tato velikost však nezaručuje, že se do ní vejdete, protože záleží na způsobu ušití a designu.

Koupě spacáku

Určitě je dobré popřemýšlet nad spacákem a jeho váhou, materiálem, nad tím, zda se hodí i do nižších teplot apod.

Rozměry pro spacák

Rozměry patří mezi základní prioritu volby spacáku. Mezi nejčastější velikost patří 220 cm. Tato velikost však nezaručuje, že se do ní vejdete, protože záleží na způsobu ušití a designu. Prázdniny jsou tady!!! Víte, jak zabavit vaše dítě? Tipy naleznete zde...

Obsah materiálu spacáku

  • Spacáky jsou vyráběny převážně z umělých vláken, ale je možné pořídit spacáky i z přírodních materiálů (peří, hedvábí).
  • Mezi umělá vlákna patří mikrovlákna a dutá vlákna. Jedná se o termoizolační materiály, které se hodí i do nejnáročnějších podmínek. Mezi jejich přednosti patří schopnost izolovat i při vysoké vzdušné vlhkosti.
  • Mikrovlákna jsou také tenčí, lehčí a dražší a více se lámou než dutá vlákna, která tak dříve ztrácejí svou tvarovou paměť.
  • Je pravdou, že u spacáku vás hřeje ne rouno samotné, ale vzduch mezi vlákny, proto by vás těžká dutá vlákna měla hřát déle než lehká drahá mikrovlákna.

Pohodlí a schopnost udržet teplotu

Tvar spacáku je určující pro pohodlnost a schopnost udržet si vlastní tělesnou teplotu. Ke kvalitnímu spacáku si vyberte i pravou turistickou obuv...

Letní mumie vám ušetří pár deka, ale v teplém letním dni vám může být příliš teplo. Naopak u dekového typu spacáku do minusových teplot vás bude chladit ve volnějších prostorách spacáku. Spacák ve tvaru „vajíčka” má dostatek místa pro to, abyste se v noci bezproblémově otočili z boku na bok. Turistika je vaší vášní?

Pozor na zipy

Dejte si pozor na spojovací části, aby tam nevznikaly „větrací otvory”. Pospojování zipů by vám mělo jít hladce, někdy musíte dbát na označení zipů podle stran (pravá, levá strana). Pozor si dávejte na délku zipů. Delší zip znamená možnost spojovatelnosti s dalším spacákem, ale je to pár deka navíc.

Spacák na letní dovolené

Letní spacák je charakteristický nízkou hmotností, snadnou skladovatelností a údržbou. Udávaná hranice tepelného komfortu se pohybuje nad nulou, výjimkou nejsou spacáky s hodnotami komfortu nad 10 stupňů. Letní spacák poznáte od třísezónního spacáku na omak – podle síly. Hmotnostně se letní spacáky pohybují od 600 do 1400 g, cenově od tisíc korun výše.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10037 (vitejdoma.cz/rodina#6201)


Přidat komentář