Vhodné oblečení

Důležitým faktorem pro zejména sportovní podzimní radovánky je umět udržovat své tělo v tepelné rovnováze. Jinak řečeno, nesmí vám naskakovat husí kůže z chladu a naopak, nesmíte se příliš potit, nejlépe tedy vůbec.

Teplo či zima

Důležitým faktorem pro zejména sportovní podzimní radovánky je umět udržovat své tělo v tepelné rovnováze. Jinak řečeno, nesmí vám naskakovat husí kůže z chladu a naopak, nesmíte se příliš potit, nejlépe tedy vůbec. Svou partnerku si oblékněte dle vašich představ a jejího věku.

Nějaká univerzální rada, předejít těmto dvěma extrémům neexistuje, ale pokud vyžadujeme, abychom se při pohybu venku cítili stále dobře, není od věci investovat do oblečení, které je i dražší, ale materiály, z nichž je vyrobeno vás nejen lépe ochrání, ale rovněž déle vydrží.

Ztráta tepla

Výrazně se teplo z vašeho těla ztrácí přímým kontaktem. Stačí uchopit nějaký studený předmět nebo zůstat ležet třeba na studené zemi.

Nejhorší varianta je, když na sobě máte kus mokrého oděvu a to je něco, čemu by vaše oblečení mělo zabránit. Taková propocená košile nebo tričko je nejlepším prostředkem, jak pozbýt potřebné teplo.

Mráz po zádech

Vítr má rovněž nezanedbatelný vliv na to, zda vám bude běhat mráz po zádech (a nejen tam). Vaše oblečení by tedy v případech, že se výrazně ochladí, mělo odolávat větrnému proudění. Při zvyšující se rychlosti větru totiž cítíte chlad daleko více a při vhodné volbě oděvu lze tyto ztráty citelně omezit.

Co na sebe?

Ideálním počtem jsou tři vrstvy, přičemž nejdůležitější je ta svrchní, která by nás měla uchránit zmíněného působení větru a deště. Dejte si pozor i na bouřky. Většinou se týká o různé bundy, které by měly mít jednoduchý střih a co nejmíň švů.

Měly by zajistit, aby druhá vrstva, izolační, nenavlhla a držela teplo. Nejspodnější část oblečení by měla mít především sací schopnosti, aby odváděla vlhkost pryč z pokožky.

Přírody a sport

Nejlepší materiály jsou syntetické, které izolují i v tom případě, že se do nich dostane voda. Pokud se neizolujete dostatečně, můžete skončit s chřipkou nebo nachlazením. Jak je od sebe rozeznáte?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10160 (vitejdoma.cz/rodina#8381)


Přidat komentář