Vasektomie

Odborníci přišli na novou mužskou antikoncepci, která se těší opravdu velkému zájmu. Tak jako vasektomie znemožňuje spermiím proniknout z varlat do těla a ven do močové trubice. Má ovšem jednu výhodu – narozdíl od vasektomie nepřeruší průtok natrvalo.

Co je vasektomie

Vasektomie je operace, kdy se přeruší, podvážou nebo elektricky či chemicky uzavřou kanálky, které jdou z varlat do penisu, aby mohly spermie proniknout do ejakulátu. Vasektomie je mnohem jednodušší než ženská sterilizace. Provádí se při místním umrtvení a trvá zhruba 30 minut.

Některá fakta o vasektomii:

  • Vasektomie nijak neovlivňuje potenci.
  • Nevýhodou vasektomie je radikálnost zákroku, což znamená, že muži mohou svého rozhodnutí v pozdější době litovat.
  • Nutné je pečlivě zvážit rozhodnutí ke sterilizaci, každý muž si musí být stoprocentně jistý, že už nebude chtít další děti.
  • Mužům, kteří nedosáhli věku 35 let se nedoporučuje jakákoliv forma sterilizace.

Změna pro ženy

Odborníci přišli na novou mužskou antikoncepci, která se těší opravdu velkému zájmu. Tak jako vasektomie znemožňuje spermiím proniknout z varlat do těla a ven do močové trubice. Má ovšem jednu výhodu – narozdíl od vasektomie nepřeruší průtok natrvalo. Tento nový systém chámovod pouze ucpe. Muž je sterilní, ale lze to vrátit do původního stavu, když se odstraní ucpávka.

Tato nová metoda, která chámovod pouze ucpe se nazývá IVD (Intra Vas Device). Jakmile se ucpávka odstraní, muž je opět plodný. Takto „vratné nastavení” mužské plodnosti je poměrně slibná metoda.

Výzkumy ukazují

Výzkumy ovšem dokazují, že muži v České republice raději přenechávají kontrolu nad těhotenstvím ženám. Proto si odborníci myslí, že tento druh antikoncepce u nás velký úspěch mít nebude.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10144 (vitejdoma.cz/rodina#8202)


Diskuze a zkušenosti

Paja14 | 07.06.2011 20:30
vasektomie Jsem pro vasektomii u mužů, proč by měly všechno řešit ženy, je to v tomto ohledu trochu nefér vůči ženám. Chlapi se o nic nesnaží a nechávají antikoncepční řešení na ženách, k tomu těhotenství, porod, přechody a veškeré problémy spjatými s různými druhy antikoncepce. Clapi zadělat na mimčo no problem, ale potom?

Olinka | 31.01.2012 14:23
IVD v České republice Mě by zajímalo, zda tento zákrok (IVD) provádějí již někde v České republice? Vasektomie je trvalá a člověk nikdy neví co se v životě ještě stane... ale to IVD zní zajímavě.


Přidat komentář