Termoprádlo

Vyznavači snowboardingu by si měli vybírat oblečení, které dobře udržuje teplo. V prodeji jsou různé neprofoukavé a voděodolné materiály. Teplo obvykle zajišťuje vysoká hustota vláken.

Hlavní tajemství termoprádla

Hlavním tajemství úspěchu sportujícího ale „suchého” muže je funkční prádlo neboli termoprádlo. Je vyrobeno z vláken, která dokáží odvést pot z těla do dalších vrstev oblečení. Na rozdíl od toho bavlna pot pohlcuje, takže na vás visí těžké propocené oblečení. V zimě navíc mokré ošacení nepříjemně studí a hrozí riziko nachlazení. Termoprádlo se proto nejvíce vyplatí při zimních sportech jako je lyžování nebo běžky. Obléká se vždy jako úplně první vrstva!

Jak vybrat nejvhodnější termoprádlo

Nejosvědčenějším materiálem funkčního prádla je polypropylen a polyester. Je sice dražší, ale nevytahuje se a vydrží dlouho.

Pro intenzivní pohyb

Běžky a lyže vyžadují intenzivní pohyb a ten se projevuje zvýšenou produkcí potu. Vaší prioritou by proto mělo být termoprádlo s několika vrstvami oblečení zakončené větrovkou.

Pro vyznavače snowboardingu

Vyznavači snowboardingu by si měli vybírat oblečení, které dobře udržuje teplo. V prodeji jsou různé neprofoukavé a voděodolné materiály. Teplo obvykle zajišťuje vysoká hustota vláken. Je však zbytečné se navlékat, pokud máte holou lebku nebo ruce, proto nezapomeňte na rukavice, čepice a pořádně tlusté ponožky.

Pro vyznavače aerobních činností

Pokud jezdíte na kole, kolečkových bruslích nebo se věnujete jakékoliv jiné aerobní činnosti (squash), vybírejte si vzdušné a lehké termoprádlo, nejlépe z polyesteru. Díky němu vám při cvičení nebude takové horko.

Jak odolat proti přírodě

Do nízkých teplot je lepší mít na sobě více vrstev, nejlépe tři. První vrstva odvádí pot, druhá izoluje a třetí chrání před větrem a deštěm. Jak pomocí oblečení odolat chladu a větru se více dozvíte zde.

Praní a péče o prádlo

Termoprádlo perte vždy naruby ve speciálních pracích prostředcích, které zakoupíte obvykle tam, kde jste pořídili i funkční prádlo. Termoprádlo je nemačkavé, proto se nežehlí. S termoprádlem si budete moci bez starostí užívat sportu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10137 (vitejdoma.cz/rodina#8155)


Přidat komentář