Těhotenství a ranní nevolnost

Pocity nevolnosti a zvracení v ranném těhotenství způsobuje zvýšená produkce hormonů. Tato nevolnost se však může objevit v kteroukoliv denní i noční dobu. Vyskytuje se nejčastěji v průběhu prvních tří měsíců těhotenství.

První pocity

Pocity nevolnosti a zvracení v ranném těhotenství způsobuje zvýšená produkce hormonů. Tato nevolnost se však může objevit v kteroukoliv denní i noční dobu. Vyskytuje se nejčastěji v průběhu prvních tří měsíců těhotenství, může se však objevit ještě dříve než dojde k prvnímu vynechání menstruace. Do pozdního těhotenství přetrvává ranní nevolnost jen velmi zřídka. Pokud je nevolnost tak silná, že matka úporně a nepřetržitě zvrací, je ntuný dozor lékaře.

Rady

  • čaj z čerstvého zázvoru, z máty peprné nebo heřmánku
  • stravování v menším množství a častějších intervalech
  • vynechání smažených a tučných jídel
  • dodržování pitného režimu

    Lékaři neradi předepisují v ranném těhotenství léky, protože se obávají nepříznivých účinků na výoj dítěte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10113 (vitejdoma.cz/rodina#7424)


Přidat komentář