Tábor

Většina rodičů se snaží zajistit svým potomkům přes prázdniny nějaký tábor, aby děti mohly trávit prázdniny ve společnosti svých vrstevníků. Je však dítě už dostatečně zralé? A jaký tábor zvolit?

Tábor – mnoho možností

Táborů je mnoho a je z čeho vybírat. Můžeme volit mezi zahraničními tábory, ale také mezi tuzemskými. Rozdíl je ale nejen v ceně, ale zejména v programech a způsobech trávení volných chvil. Rodiče by si měli vždy zjistit bližší informace od organizátora tábora, případně cestovní kanceláře, která táborový pobyt zajišťuje. Nejobjektivnější informace zpravidla získáte o táborech, které pořádá nějaká dětská organizace, sportovní klub nebo občanské sdružení. Cenné poznatky však získáte bezprostředně od dětí, které takový tábor absolvovaly. Nejlépe je vybírat takový tábor, který už delší dobu úspěšně funguje a má pro děti připravený specializovaný program (umí dítě perfektně zabavit).

Co by bylo dobré vědět před odjezdem

Není jen důležité vědět, jaký budou mít děti jídelníček. Přednější je zajímat se o to, jak je v táboře postaráno o hygienu v kuchyni a jídelně, jak zde myjí nádobí a jak skladují potraviny. Podstatné je také ubytování. Budou děti v chatkách, ve stanech, nebo v budově? V případě stanových táborů se zajímejte o kvalitu stanů, jak jsou zabezpečené proti chladu a zatékání, jak bude postupovat vedení tábora v případě dlouhotrvajících dešťů? V kamenných budovách by měly být zabezpečeny elektrické zásuvky a měl by v nich fungovat protipožární systém. Zjistěte si také jestli je na táboře dostatek čistých sprch a umyvadel, kolik dětí bude v místnosti apod.

A co otázka zajištění zdravotní péče

Co by vás mělo zajímat je otázka zajištění zdravotní péče. Táborový zdravotník by měl být dostatečně kvalifikovaný a měl by si umět poradit i v případě vážnějšího zranění nebo onemocnění. Je organizátor tábora schopen rychle přepravit dítě do nemocnice? Zdravotník by měl být také informován o nemocech, alergiích a lécích, které dítě musí užívat.

Kvalita instruktorů

Kvalita instruktorů je rozhodující pro to, jak budou vaše děti vnímat pobyt na táboře. V každém případě by měli mít lidé, kteří budou trávit s dětmi čas, potřebné vzdělání a zkušenosti s prací s dětmi. Nejlépe je poptat se u organizátora nebo u rodičů, jejichž děti takový tábor absolvovaly. Dětští psychologové tvrdí, že oddílový vedoucí by neměl být příliš starý, příliš emocionální a nikdy by neměl být apatický k dětským hrám a aktivitám.

Názor dítěte

V žádném případě neopomíjejte názor dítěte. Je důležité, aby mu typ tábora vyhovoval, ab ho to tam bavilo, ale také aby mělo k němu předpoklady. Neposílejte na sportovní tábor dítě, které nemá sportovní vlohy apod. Dítě by mělo být už také dostatečně zralé, přiměřeně samostatné, a hlavně ochotné trávit nějaký čas bez rodičů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10043 (vitejdoma.cz/rodina#6294)


Přidat komentář