Strach a člověk

Při výzkumu bylo zjištěno, že strach z veřejného vystoupení je dvakrát větší než strach ze všeho ostatního. Strach z veřejného vystoupení bývá pro většinu z nás velice nepříjemnou záležitostí.

Strach a člověk - veřejné vystoupení

Je téměř neuvěřitelné, že na pomyslném prvním místě žebříčku lidského strachu - většího než strach z pavouků, hadů, myší, žraloků, nemocí, mimozemšťanů a dokonce i smrti je strach z veřejného vystoupení.

Při výzkumu bylo zjištěno, že strach z veřejného vystoupení je dvakrát větší než strach ze všeho ostatního. Strach z veřejného vystoupení bývá pro většinu z nás velice nepříjemnou záležitostí, která dokáže u některých lidí doslova paralyzovat pohyb i komunikaci.

Strach a člověk - dnešní svět

Obava mnoha lidí, kterou by ovšem málokdo z nich přiznal. Řešením je pořídit si jednoduchý a výkoný notebook a zkoušet a zkoušet... Tip na výhodnou akci!

Překonání a ovládnutí strachu

Je třeba si však uvědomit, že komunikace před davem se v zásadě neliší od komunikace s jedním člověkem. Každý člověk vás vnímá pouze ze svého pohledu jednotlivce. Chcete li si ověřit, že je to pravda, vzpomeňte si, jaký máte při divadelním představení či koncertu vztah k účinkujícím na jevišti. Po celou dobu, kdy sledujete vystoupení, obklopeni stovkami dalších diváků, jste to jenom vy, kdo vše poslouchá vašima ušima a sleduje vašima očima. Jedině vy si zapamatujete představení tak, jak jste jej vnímali vy sami. Vztah s účinkujícím je zcela osobní bez ohledu na to zda sedíte sám či s tisíci diváků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9974 (vitejdoma.cz/rodina#5612)


Přidat komentář