Správné oblečení pro příjímací pohovor

Kostým s klasickou blůzkou nemusí být nutně černý. Můžete si dovolit jakékoliv jiné barvy, hlavní je, aby bylo vše barevně sladěno a působili jste upraveným dojmem. Ten spousta uchazeček kazí neupravenými nehty, příliš silným líčením a nebo parfémem.

Zlatá střední cesta

Hledáte návod, jak se obléknout na přijímací pohovor? Děsíte se kostýmu a´la šedá myš? Zapomeňte na rady našich babiček! Příliš konzervatismu škodí! Nikdo netvrdí, že máte vrazit do dveří kanceláře v minisukni na vysokých jehlách, ale v černých kalhotách a roláku až ke krku také nepochodíte. Nejlepší je jako vždy zlatý střed.

Správné oblečení pro dámy

Kostým s klasickou blůzkou nemusí být nutně černý. Můžete si dovolit jakékoliv jiné barvy, hlavní je, aby bylo vše barevně sladěno a působili jste upraveným dojmem. Ten spousta uchazeček kazí neupravenými nehty, příliš silným líčením a nebo výrazným parfémem. Lacině působí také krátké sukně a hluboké výštřihy. Maximální délka je těsně nad kolena, výstřih by neměl odhalovat ňadra.

Oblékání s rozvahou

Kreací „zlatý střed” nic nezkazíte, ale chcete-li opravdu zaujmout, vybírejte si oblečení podle funkce, o kterou se ucházíte. Uchazečka o místo servírky by měla být přece jen oblečena jinak než budoucí realitní agentka.

 • Vedoucí pozice si žádá pánský look

  Pokud se ucházíte o místo vedoucí, vyvarujte se vyzývavých kreací. Vsaďte na střízlivost v podobě kostýmu v pánském stylu. Chcete přece působit jako rovnocenný partner, ne jako koketa.

 • Účetní musí působit zodpovědně

  Hodláte-li nastoupit na místo, kde budete mít zodpovědnost za peníze, je třeba vytvořit dojem spolehlivosti. Pomůže vám k tomu klasický, raději ne moc barevný kostým bez výrazných doplňků.

 • Učitelka si může dovolit pestrost

  Bude-li náplní vaší práce péče o malé děti, můžete si dovolit pestrost a trochu vtipu. Jedná-li se však o místo středoškolského pedagoga nebo vysokoškolské profesorky, vsaďte na kvalitní kostým s doplňky. Vyvarujte se sexy oblečkům.

 • Kreativní práce vyžaduje kreativní módu

  Co byste to byla za stylistka, kosmetička či fotografka, kdyby jste přišla na přijímací pohovor v usedlém kostýmu? Vaše oblečení by mělo být důkazem, že své práci opravdu rozumíte. Prostudujte si žhavé módní trendy a vyberte nápaditý (ne však „překombinovaný”) model, kterým zaujmete.

 • Servírka si může dovolit poodhalit více

  Budete-li pracovat jako servírka nebo barmanka, nebojte se vytáhnout z šatníku kratší sukni a přiléhavou halenku. Zde trocha vyzývavosti neuškodí. Oblečení přizpůsobte také počasí,  v zimě volte sukni z teplejších materiálů a v temnějších tónech. Žádný ze zaměstnavatelů vás s nemocenskou hned při nástupu do pracovního poměru neuvítá.

 • Sekretářka – rafinovaně sexy

  Oblečení budoucí sekretářky by mělo být nenápadně sexy. Rafinovaně působí například mini sukně a košile na knoflíčky nebo svetr přes košili s límečkem. Víte, že sekretářky jsou považovány za jedno z nejvíce sexy povolání?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9977 (vitejdoma.cz/rodina#5674)


Přidat komentář