Spacáky

Izolačních materiálů je v dnešní době mnoho druhů. Nejčastěji se používají syntetické materiály nebo prachové peří, ale můžete narazit i na spací pytle vyrobené z vlny a bavlny.

Neuvěřitelný vynález

Dovedete si představit pobyt v přírodě bez toho úžasného vynálezu, do kterého se večer zabalíte až po uši a sladce usnete při sledování hvězd nad sebou? Spací pytel poskytuje základní teplo a izolaci od okolního prostředí.

  • Spacáky - klasický spací pytel

    Základní spací pytel má tvar pravidelného obdélníku, který má ve většině případů zip ze dvou stran, takže se dá rozložit až na klasickou deku. Stačí k základnímu přespání, ovšem za složitějších podmínek už se neosvědčuje, protože se nedá tak dobře odizolovat (dopnout v horní části). S výběrem spacáku vám rádi poradíme...

  • Spacáky - mumie

    Označení mumie je velmi trefné s ohledem na tvar spacího pytle. Jeho izolační schopnosti jsou mnohem lepší, oválná část v oblasti hlavy se dá stáhnout natolik, že vám budou koukat jenom oči.

Použitý materiál k výrobě spacáku

Izolačních materiálů je v dnešní době mnoho druhů. Nejčastěji se používají syntetické materiály nebo prachové peří, ale můžete narazit i na spací pytle vyrobené z vlny a bavlny. Výhodou syntetických materiálu je, že málo nabírají vodu a naopak hodně rychle schnou. Navíc vždycky poskytují určité teplo, dokonce i když jsou promočené, což může vlastníka uchránit před nejednou rýmou. Prachové peří zvlhnout nesmí, to už byste mohli spát bez něj. Vlněné i bavlněné varianty jsou těžší a bavlna ještě k tomu dlouho schne. Problémy s promočením vás nemusí trápit, pokud máte kvalitní stan, viz příslušný článek.

Teplotní rozmezí pro spacák

Stejně jako stan, i spacák je třeba si vybrat podle teplot, v jakých ho budete používat. Teplotních rozmezí existuje několik, vyberte si podle toho, na jaké účely a oblast si spacák vybíráte. Pro dovolenou v Řecku se hodí úplně jiný spacák, než pro stanování u nás, navštivte třeba romantický Český ráj.

Buďte rozhodnuti

Rozhodně tam, kde vám budou ochotni a schopni poradit. Určitě by bylo nepříjemné koupit si na pohled krásný, ale co se týká užitku, mizerný model. Není nic horšího, než se celou noc potit ve spacáku pro extrémní teploty a naopak mrznout v ultralehkém a tenkém pytli - ať už vyrážíte kamkoliv.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10161 (vitejdoma.cz/rodina#8424)


Přidat komentář