Slušivý módní doplňek - brýle a kontaktní čočky

Při rozhodování je třeba myslet třeba i na to, jestli budete ochotni dodržovat pravidelné čištění kontaktních čoček, které s sebou nese další investice. Zda potřebujete být zcela neomezeni při vidění.

Vidění už na krátkou vzdálenost

Krátkozrakost je nepříjemná. Rozmazané neostré vidění už na krátkou vzdálenost. V dnešní době se však už neberou brýle jako něco nepatřičného. Naopak. Jsou vyhledávány a dokonce i lidé, kteří brýle nosit nemusí, vybírají si slušivé obroučky a nechávají si do nich vsadit čirá skla. Rovněž kontaktní čočky se stávají slušivým módním doplňkem. Můžete měnit svou barvu očí, nosit i tzv. „obrázkové“ kontaktní čočky. Obojí má své pro i proti, záleží jen na vašem zvážení.

Pozitiva kontaktních čoček

  • Čočka je umístěna přímo na oku, takže neomezuje periferní vidění.
  • Brýle vám nesklouzávají z nosu, netíží vás.
  • Kontaktní čočky jsou vhodné na sport, řízení.
  • Nestane se vám, že byste neviděli (zamlžování brýlí vlivem vodních par).
  • Můžete si vybírat ze slunečních brýlí.

Pozitiva brýlí

- Brýle jsou stále slušivým doplňkem, doplňují vaší image. - Téměř všichni si mohou vybírat obroučky vzhledem ke své tváři. - Skla je možné pořídit odlehčené, zabarvovací. - Unaveným očím odlehčíte sundáním brýlí. - Nemusíte myslet na plánovanou výměnu kontaktních čoček, investovat do roztoků.

## Jaké jsou na výběr kontaktní čočky

Aplikátor vám pomůže vybrat vhodný druh čoček, určených přímo pro vás. Pokud budete kombinovat brýle s kontaktními čočkami budou vhodné např. jednodenní (jednorázové) čočky. Dále jsou nabízeny čočky pro plánovanou výměnu. Čočky vyměňujete podle časového harmonogramu (po čtrnácti dnech, měsíci, 3 nebo 6 měsících). Existují rovněž konvenční kontaktní čočky. Jsou obvykle nošeny tak dlouho, dokud se u nich neprojeví známky poškození či stárnutí.

Pravidelné čištění čoček

Téměř okamžitě po nasazení kontaktních čoček na nich začínají ulpívat usazeniny proteinů a lipidů. Abyste předešli různým mikroorganismům a bakteriím, které ohrožují vaše oči, je třeba dodržet pravidelné čištění a uchovávání kontaktních čoček. Čočky se musí po sundání dezinfikovat, oplachovat a ukládat ve speciálním roztoku.

Brýle nebo kontaktní čočky

Při rozhodování je třeba myslet třeba i na to, jestli budete ochotni dodržovat pravidelné čištění kontaktních čoček, které s sebou nese další investice. Zda potřebujete být zcela neomezeni při vidění (sport, řízení), nebo brýle k vám neodmyslitelně patří a jsou součástí vaší osobnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10090 (vitejdoma.cz/rodina#7009)


Přidat komentář