Seznámení s jinými rodičmi

Na večeři přijďte slušně oblečeni. Rodiče musí mít jistotu, že jejich dcera nechodí s žádným trhanem. Mluvte slušně, pomalu. Neskákejte do řeči. Jakmile vám nabídnou kávu nebo maminkou napečenou buchtu, neodmítejte a pochvalte výtečnou chuť.

Buďte informovaní

Než se setkání uskuteční, chtějte vědět od své přítelkyně o jejich rodičích pokud možno co nejvíc. Zapamatujte si hlavně zaměstnání matky a otce, jejich zájmy a koníčky. Pokuste se najít společné téma. Dejme tomu, že otec přítelkyně hraje stejně jako vy squash. U večeře pak můžete nadhodit: „Slyšel jsem, že velice dobře hrajete squash.”

Nezlobte

Na večeři přijďte slušně oblečeni. Rodiče musí mít jistotu, že jejich dcera nechodí s žádným trhanem. Mluvte slušně, pomalu. Neskákejte do řeči. Jakmile vám nabídnou kávu nebo maminkou napečenou buchtu, neodmítejte a pochvalte výtečnou chuť.

Buďte upřímný a v klidu

Uvědomte si, že matka o vás ví od dcery téměř vše a obvykle nebývá problém s ní komunikovat. Otcové se tolik nezajímají, takže buď jen nečinně sedí nebo vás mohou začít zkoušet. Nesnažte se hrát si na chytrého, pokud něco nevíte, přiznejte to. Vyvarujte se povýšenému tónu a řečem na téma politika. Odpovídejte klidně a pokorně. Mírně se usmívejte. Pokud se s vámi rodiče ocitnou sami (přítelkyně si třeba odskočí), připravte se, že vás zasypou otázkami. Ukažte, že nemáte co skrývat. Pokud trpíte trémou nebo marně hledáte ta správná slova, nejvíce její rodiče potěší věta typu: „Vaše dcera je prostě úžasná.”

Překvapte je!

Pokud se chcete opravdu blýsknout, můžete matce dcery darovat kytici a otci láhev skotské nebo jiného alkoholu, který vyznává.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10142 (vitejdoma.cz/rodina#8173)


Přidat komentář