Šetřte svoji energii i pro svoji rodinu

Možná jste na tom podobně- vaše práce je zajímavá, ale zároveň vnímáte, že se množství nároků neustále zvyšuje. Výpověď nemusí být štastné řešení, tato situace se vám může často opakovat.

Konec práce v nedohlednu

Známý obrázek. Přijdete z práce a toužíte už jen po klidu. Situace trvá celé týdny a zlepšení je v nedohlednu - práce stále přibývá.

Vytrvale se vám vrací myšlenky, co všechno ještě musíte stihnout a zabýváte se prací i večer a o víkendech. Pocit bezvýchodnosti - víte, že to takhle nemůže dál pokračovat.

Možná jste situaci řešili i se zaměstnavatelem, ale ten vás nemotivoval. Když se v práci stále nic nemění k lepšímu, je možné, že ztratíte pochopení a budete hledat východisko v podobě výpovědi.

Neustálé zvyšování nároků v práci

Možná jste na tom podobně- vaše práce je zajímavá, ale zároveň vnímáte, že se množství nároků neustále zvyšuje. Výpověď nemusí být štastné řešení, tato situace se vám může často opakovat a životopis, kde vyjdou na povrch časté změny, není nejlepší vizitkou.

Pokuste se být v práci šťastní

Mít energii i po práci. Je to vůbec možné? Ano! Pocity štěstí a spokojenosti plodí energii. Stačí, když budete z vlastní práce cítit, že jste šikovní, že vám jde práce a povinnosti dobře od ruky. Důležité je i to, na čem sedíte.

Pokuste se být v práci šťastní. Při plnění úkolů se soustřeďte na skutečně důležité věci, dotazy ostatních řešte až po dokončení pracovního úkolu.

Odpovídáte-li neustále na dotazy kolegů a řešíte právě příchozí e-maily, jste v neustálem stresu a nic neuděláte pořádně.

Disciplína a vytrvalost

Pocitu štěstí dosáhnete disciplínou a vytrvalostí. Chce to systém. A nemějte si za zlé, že nevyhovíte vždy všem a hned!

Pracujete opravdu efektivně?

Využíváte všechny dostupné technické možnosti? Využíváte své organizační schopnosti? Racionalizace práce a stanovení hranic je základem práce a pracovního procesu.

Nic neodkládejte na později a a řešte všechny úkoly - důležité i méně významné. Čím méně budete plánovat a organizovat, tím více budou vaši činnost určovat druzí.

Nebudete to vy, kdo řídí práci – práce bude řídit vás. Stanovte si pro každý den pracovní hranice, jen tak jste schopni je dodržet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10078 (vitejdoma.cz/rodina#6861)


Přidat komentář