Průběh porodu - s partnerem či sama

V dnešní době si už můžete vybrat, v jaké porodnici budete rodit, kdo bude u porodu a jaký způsob porodu by vám nejvíc vyhovoval. Pokud vám to dovoluje zdravotní stav, můžete rodit i doma.

Průběh porodu - s partnerem či sama

Porod je velkou událostí, na kterou se nastávající maminka připravuje během celého těhotenství. V současnosti je stále rozšířenějším trendem, aby u porodu nechyběl partner. Záleží však na budoucí mamince.

Požadavky před porodem

V dnešní době si už můžete vybrat, v jaké porodnici budete rodit, kdo bude u porodu a jaký způsob porodu by vám nejvíc vyhovoval. Pokud vám to dovoluje zdravotní stav, můžete rodit i doma. Dříve tatínci k porodu nesměly a tak žena nemohla pocítit blízkost a podporu, kterou jí může partner nabídnout. Aby porod probíhal bez zbytečných stresů, doporučuje se také seznámit s místem, kde budete rodit. Výborné jsou předporodní kurzy. Není od věci, když si předem uvědomíte, jestli by byli pro vás při porodu blízcí příjemní, nebo zda byste to považovala za zátěž.

Průběh porodu a osoby přizvané

Porod bývá pro celou rodinu neopakovatelnou událostí, ale koho k porodu vzít? Je vhodné, aby u porodu byl např. nejen partner, ale také nějaký jiný blízký člověk? Na to bude zřejmě těžká odpověď, protože nedá se dopředu říct, jak bude porod probíhat a jak jej maminka bude prožívat. Lidé, kteří k porodu půjdou, by měli být o porodu dobře informováni a seznámeni s jeho průběhem i s prostory porodnice. Každý z nich by měl mít dopředu stanovené své poslání a místo. Např. budoucí babička by měla mít dobře zvládnuté dýchání spolu s maminkou, tatínek by měl umět dobře masírovat mamince záda. Pokud se rozhodnete pro více osob, pak jedině vnímavých, flexibilních a dopředu domluvených, co a jak. Všeobecně se doporučuje, aby u porodu nebylo příliš mnoho osob – mohlo by pak docházet k menšímu soustředění.

Rozhodnutí je na Vás

Žen, které chtějí mít „někoho“ u porodu, stále přibývá. Nejvíce přicházejí k porodům budoucí otcové, ale výjimkou nejsou ani maminky a přítelkyně. Ve většině porodnic je partner u porodu brán jíž jako věc automatická (někde se za tuto službu platí), je však jen na vás a na vašem partnerovi, jak se rozhodnete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10046 (vitejdoma.cz/rodina#6331)


Přidat komentář