Proč tolik zbytečné histerie kolem nahoty?

Nejen náboženství, ale také nesmyslný kult ideálu krásy působí na smýšlení o našem těle jako zhoubná nákaza. Současný vzor vychrtlých modelek a vždy perfektně vypadajících dam, kterému se snažíme přiblížit, nám přináší komplexy a mindráky obřích rozměrů.

Nahota a přirozenost

Stud z nahoty není přirozeným jevem, se kterým se rodíme, ale sociální deformací, která se předává z generace na generaci. Po staletí nás společnost učí, že ukazovat se nahý je nepatřičné a nemorální. Kdysi běhaly děti kolem domu nahé a nikdo se nad tím nepozastavoval. Naše vnímání nahoty však pozměnil silný vliv náboženství. V očích náboženství jsou pohlavní orgány nástrojem chtíče, něčím, co musí být skryto. Děti, které toto všudypřítomné společenské tabu vnímají, pak chápou své pohlavní orgány jako něco nečistého. Jak si pak ale mají ke svému tělu vytvořit zdravý vztah?

Kult krásy

Nejen náboženství, ale také nesmyslný kult ideálu krásy působí na smýšlení o našem těle jako zhoubná nákaza. Současný vzor vychrtlých modelek a vždy perfektně vypadajících dam, kterému se snažíme přiblížit, nám přináší komplexy a mindráky obřích rozměrů. Kam ale tento trend směřuje? K nízkému sebevědomí, k depresím a v nejhorším také k poruchám příjmu potravy (anorexie, bulimie).

Odhalování = sexuální maniak

Mnoho lidí spojuje nahotu se sexem. Ale věřte, že kdyby jste s partnerem kolem sebe chodili nazí čtyřiadvacet hodin denně, časem začnete nahotu vnímat jako něco zcela přirozeného a na milování nebudete mít chuť výrazně větší než jindy. Pravdou je, že právě zahalená žena s rafinovaným výstřihem je zdrojem vzrušení a fantazie. Každý touží odhalit zahalené a právě ono odhalování – svlékání je předmětem touhy..

Když to tak cítím, proč ne?

Proč bychom se měli stydět za něco tak přirozeného jako je nahé lidské tělo? Nazí se rodíme všichni, bez rozdílu. Nesexuální přístup k nahému lidskému tělu propaguje také nudismus. Nudismus znamená nejen zdravý vztah ke svému tělu, ale také větší ohleduplnost k přírodě a bližší vztah ke všemu přirozenému. Hlavní myšlenkou nudismu a jemu příbuznému naturismu je svobodnější chápání života a návrat lidí k přírodě.

A co vy? Stidíte se?

Jak vnímáte svou nahotu vy? Vyhýbáte se zrcadlu, když se převlékáte? Nebo se stydíte při odhalování svého těla před partnerem? Pokud se trápíte svým malým či příliš velkým poprsím, tlustými stehny či velkým zadečkem, komplexy vás budou svazovat nejen v sexuálním životě, ale také v přístupu k životu vůbec. Ženy, které přijímají své tělo takové, jaké je, jsou uvolněnější, odvážnější a přitažlivější. Pokuste se odhalit roušku zábran a procházejte se doma občas nazí. Nevyhýbejte se pohledu do zrcadla. Zapomeňte na diktát krásy, přijímejte sebe sama se vším všudy, z malých nedostatků udělejte přednosti. Pečujte o sebe jako o někoho, koho máte rádi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9967 (vitejdoma.cz/rodina#5503)


Diskuze a zkušenosti

Honza | 13.09.2013 18:49
nahota Nahé lidské tělo je krásné a není třeba se za něj stydět. Přirozený stud je důležitý, chrání nás od nemravností,samozřejmě u těch, kdo si ho nepotlačili.Svléká li se někdo na veřejnosti, nebo na tzv. textilních plážích, může tím někoho pohoršovat a to je špatné a může jít o obscénost a nemravost.Pokud tedy je člověk nahý tam kde je to vhodné, sauna, nuda pláž atd. a chová se přirozeně,nikoho neokukuje,není na nahotě nic špatného.


Přidat komentář