Prevence proti nepříznivým faktorům

Útočníci si vždy vybírají slabší oběti, proto se chovejte sebevědomě. Choďte zpříma a držte rovně hlavu. Pohledem neuhýbejte dolů, ale na stranu. Při komunikaci mluvte rázně a dívejte se na dotyčného zpříma do očí.

Zvýšená bezpečnost z hlediska ....

Neoblékejte se vyzývavě, nechoďte samy večer po odlehlých místech, zvláště pak po parcích a nebezpečných ulicích. Pokud půjde proti vám parta rozjařených mladíků, přejděte pro jistotu na druhý chodník. Vybírejte si raději ty restaurace, které dobře znáte. Nenoste u sebe drahé předměty a šperky. Večer se raději nedávejte do řeči s cizími lidmi.

Buďte si jistá ve svém chování

Útočníci si vždy vybírají slabší oběti, proto se chovejte sebevědomě. Choďte zpříma a držte rovně hlavu. Pohledem neuhýbejte dolů, ale na stranu. Při komunikaci mluvte rázně a dívejte se na dotyčného zpříma do očí.

Stále v pozoru

Sledujte co se děje před vámi i za vámi. Pozorujte chování lidí. Není podezřelé, nesleduje vás někdo? V případě pochybností si připravte zbraň. Zajímá vás více? Klikněte zde. Pokud žádný obranný prostředek nevlastníte, můžete mít v ruce připravené alespoň klíče, jejichž ostré hroty lze použít k bodnutí.

Rady pro omráčení útočníka

 1. Muže nejlépe odrovnáte tak, že jej kopnete nártem nebo kolenem do varlat.
 2. Pokud za vámi běží, natočte se bokem a kopněte ho podpatkem.
 3. Zepředu můžete zaútočit otevřenou dlaní do nosu nebo brady anebo nataženými prsty do krku.
 4. Pokud vás drží zezadu, dupněte mu podpatkem na nárt, udeřte do varlat nebo loktem vzad.
 5. Pokud vás útočník srazí k zemi, předstírejte chvilkové podvolení se jeho síle, vyčkejte na vhodnou příležitost k útoku a zamiřte dvěmi nataženými prsty do očí.
 6. Po zneškodnění útočníka je vaší povinností zavolat policii.

Možné nástroje pro paralýzu útočníka

 • Pepřový sprej

  seženete i za 100 Kč.

 • Paralyzační spreje a tekuté střely

  koupíte za 200 až 500 Kč.

 • Osobní alarm s vestavěnou sirénou

  stojí maximálně 200 Kč.

 • Elektrický paralyzér

  stojí 1000 až 2000 Kč.

Začněte sportovat

Výuka sebeobrany je asi nejlepší řešení, jak se naučit správné sebeobraně. Navíc získáte sebevědomí a zbavíte se strachu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10048 (vitejdoma.cz/rodina#6344)


Přidat komentář