Polarizované sluneční brýle

Oko člověka je každý den vystaveno nežádoucím vlivům – monitor počítače, přímé sluneční světlo, zářivky, to všechno oslabuje náš zrak i celý organismus. Neustále přetěžovaný zrak může vést k únavovému syndromu zraku, k šedému zákalu až ke zhoršení vidění.

Bez UV filtru ani ránu

V brýlích bez UV filtru do zornice dopadne většina ultrafialového záření. UV filtr množství tohoto záření snižuje. Čočka, do níž dopadá UV záření, se postupně kalí, poškozuje se také tekutý obsah oka zvaný sklivec. Oko poškozuje nejen sluneční záření, ale také zářivkové světlo a oslňující objekty jako jsou například protijedoucí auta u řidičů.

Nežádoucí vlivy každý den na oko

Oko člověka je každý den vystaveno nežádoucím vlivům – monitor počítače, přímé sluneční světlo, zářivky, to všechno oslabuje náš zrak i celý organismus. Neustále přetěžovaný zrak může vést k únavovému syndromu zraku, k šedému zákalu až ke zhoršení vidění. Polarizované brýle dokáží zachytit všechny paprsky s horizontální polarizací (ty, které se odrážejí od vodorovných lesklých povrchů).

Výjimečnost polarizovaných brýlí

Speciální polarizované brýle mají nejen UVA, ale i UVB, UVC filtr a polarizační filtr. Chrání zrak před nadměrným zářením, snižují námahu oka a působí tak jako prevence různých onemocnění očí a zraku. Umožňují dívat se do světla odrážejícího se od mokré vozovky bez mhouření a poškození očí, zlepšují průhled mlhou (zaostřují zrak), snižují také námahu očí při soustředěném dívání do monitoru počítače a v přesvětlených nebo nevhodně osvětlených místnostech. Polarizované brýle zpomalují vysychání rohovky a tvorbu vrásek.

Polarizované brýle - jejich funkčnost a ochrana

Světlo se většinou odráží z horizontálně polarizovaných povrchů (voda, silnice). Toto světlo je blokováno vertikálními polarizátory v čočce polarizovaných skel.

Druhy polarizovaných brýlí

Různé druhy polarizovaných brýlí můžete použít do slunce, k vodě (rybáří), na sníh (lyžaři, snowboardisté) za volant, k počítačům, monitorům, televizím, místností osvětlených zářivkami. Existují také polarizované brýle určené pro slabší oči starších lidí.

Vhodnost brýlí pro lidi sedící u monitoru

Lidé, kteří několik hodit hledí do monitorů, trpí častým mrkáním a slzením, které může vést až k akutním zánětům spojivek. Trpí také únavou a bolestmi hlavy. Polarizované brýle jim umožní dívat se do monitoru počítače bezbolestně a předcházet vzniku těmto onemocněním.

Jejich možnost využití

Na polarizované brýle nedají dopustit milovníci outdoorových sportů. Zejména jachtaři a rybáři potřebují eliminovat nepříjemné odlesky vodní hladiny. Potlačení odlesků žádají ale i lyžaři, cyklisté a golfisté.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10124 (vitejdoma.cz/rodina#7948)


Přidat komentář